Licensed to Area 1 - AAU National Qualifier Meet
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/15/2013 09:18 PM
              2013 National Qualifer setup - 6/1/2013 to 8/3/2013              
                             6/1/2013 to 8/3/2013                              
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash 8-under
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Kylee Bernard             05 Cambridge, MA          15.55      15.08   NWI  2 
  2 Laila Shelburne           05 Westwood, MA           16.55      16.12   NWI  2 
  3 Gabrielle Mcmahon         06 Brookline, MA                     17.00   NWI  1 
  4 Michaela Knowles          05 Norwell, MA                       17.58   NWI  1 
  5 Nina Whitcomb             05 Boston, MA             17.00      17.90   NWI  2 
  6 Gwendolyn Sell            05 Brookline, MA                     18.40   NWI  1 
  7 Dasha Lefaivre            06 Brookline, MA                     20.90   NWI  2 
 
Girls 200 Meter Dash 8-under
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Kylee Bernard             05 Cambridge, MA          29.66      30.75   NWI  2 
  2 Laila Shelburne           05 Westwood, MA           35.00      38.00   NWI  2 
  3 Gabrielle Mcmahon         06 Brookline, MA                     38.25   NWI  1 
  4 Nina Whitcomb             05 Boston, MA             36.00      39.25   NWI  2 
  5 Keira Putrih              05 Cambridge, MA                     39.90   NWI  1 
  6 Gwendolyn Sell            05 Brookline, MA                     41.81   NWI  2 
  7 Dasha Lefaivre            06 Brookline, MA                     47.43   NWI  1 
 
Girls 400 Meter Dash 8-under
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kylee Bernard             05 Cambridge, MA        1:10.55    1:12.52  
  2 Keira Putrih              05 Cambridge, MA                   1:28.71  
  3 Jordan Liss-Riordan       05 Brookline, MA        1:20.00    1:28.99  
  4 Michaela Knowles          05 Norwell, MA                     1:44.34  
  5 Marissa Stevenson         05 Haverhill, MA                   2:04.49  
 
Girls 800 Meter Run 8-under
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Marissa Stevenson         05 Haverhill, MA                   4:22.72  
 
Girls 1500 Meter Run 8-under
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jordan Liss-Riordan       05 Brookline, MA        5:50.00    6:53.00  
 
Girls Long Jump 8-under
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Gabrielle Mcmahon         06 Brookline, MA                   8-06.00   NWI     2.59m 
  2 Nina Whitcomb             05 Boston, MA                      8-04.50   NWI     2.55m 
  3 Gwendolyn Sell            05 Brookline, MA                   7-01.50   NWI     2.17m 
  4 Dasha Lefaivre            06 Brookline, MA                   6-09.50   NWI     2.07m 
  5 Keira Putrih              05 Cambridge, MA                   6-06.00   NWI     1.98m 
  6 Jordan Liss-Riordan       05 Brookline, MA        8-10.00    5-00.00   NWI     1.52m 
 
Girls Javelin Throw Turbo (300 g 8-under
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Marissa Stevenson         05 Haverhill, MA                     20-09      6.32m 
 
Girls 100 Meter Dash 9 years old
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Christina Frederique      04 Milton, MA                        16.78   NWI  2 
  2 Brook Duquette            04 Haverhill, MA                     16.81   NWI  2 
  3 Keegan Wipff              04 Haverhill, MA                     17.18   NWI  2 
  4 Kayla Baynes              04 Methuen, MA                       17.28   NWI  1 
  5 Jasmine Lee               04 Boston, MA                        17.36   NWI  2 
  6 Anna Claire Galbraith     04 Haverhill, MA                     17.53   NWI  1 
  7 Mairead O'Connell         04 Weymouth, MA                      18.72   NWI  1 
  8 Synneva Elliott           04 Haverhill, MA                     20.72   NWI  2 
 
Girls 200 Meter Dash 9 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Peyton Rollins            04 West Medford, MA       29.00      30.69   NWI 
  2 Christina Frederique      04 Milton, MA                        36.26   NWI 
  3 Peyton Sullivan           04 Weymouth, MA                      36.85   NWI 
  4 Carmen Garcia             04 Providence, RI                    36.99   NWI 
  5 Kayla Baynes              04 Methuen, MA                       38.02   NWI 
  6 Jasmine Lee               04 Boston, MA                        38.30   NWI 
  7 Mairead O'Connell         04 Weymouth, MA                      40.94   NWI 
 
Girls 400 Meter Dash 9 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Peyton Rollins            04 West Medford, MA     1:10.26    1:15.53  
  2 Elizabeth Galbraith       04 Haverhill, MA                   1:29.03  
  3 Peyton Sullivan           04 Weymouth, MA                    1:29.10  
  4 Brook Duquette            04 Haverhill, MA                   1:31.50  
  5 Keegan Wipff              04 Haverhill, MA                   1:36.86  
 
Girls 800 Meter Run 9 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carmen Garcia             04 Providence, RI                  3:26.40  
 
Girls High Jump 9 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Peyton Sullivan           04 Weymouth, MA                    3-00.00      0.91m 
 
Girls Long Jump 9 years old
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Elizabeth Galbraith       04 Haverhill, MA                   9-03.50   NWI     2.83m 
  2 Brook Duquette            04 Haverhill, MA                   9-03.00   NWI     2.81m 
  3 Jasmine Lee               04 Boston, MA                      8-09.50   NWI     2.67m 
  4 Christina Frederique      04 Milton, MA                      8-08.50   NWI     2.65m 
  5 Mairead O'Connell         04 Weymouth, MA                    8-07.00   NWI     2.61m 
  6 Anna Claire Galbraith     04 Haverhill, MA                   8-04.00   NWI     2.54m 
  7 Carmen Garcia             04 Providence, RI                  8-02.50   NWI     2.50m 
  8 Keegan Wipff              04 Haverhill, MA                   7-05.00   NWI     2.26m 
  9 Kayla Baynes              04 Methuen, MA                     7-02.50   NWI     2.19m 
 
Girls Shot Put 6 lbs 9 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Synneva Elliott           04 Haverhill, MA                  10-07.50      3.23m 
 
Girls Javelin Throw Turbo (400 g 9 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Synneva Elliott           04 Haverhill, MA                     29-07      9.01m 
 
Girls 100 Meter Dash 10 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Courtney Lambright        03 Dorchester, MA                    14.86   NWI 
  2 Mianci Charles            03 Dorchester, MA         15.00      15.01   NWI 
  3 Darcy Foreman             03 Wayland, MA            15.00      16.18   NWI 
  4 Mayaangelina Powell       03 Roslindale, MA                    16.32   NWI 
  5 Breanna Miller            03 Haverhill, MA                     17.64   NWI 
  6 Samantha Donoghue         03 Haverhill, MA                     18.36   NWI 
 
Girls 200 Meter Dash 10 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Breanna Miller            03 Haverhill, MA                     31.17   NWI 
  2 Mianci Charles            03 Dorchester, MA         30.00      31.71   NWI 
  3 Mayaangelina Powell       03 Roslindale, MA                    35.28   NWI 
  4 Shanti Bocchiaro          03 Roslindale, MA         35.00      37.42   NWI 
  5 Courtney Lambright        03 Dorchester, MA                    40.81   NWI 
  6 Samantha Donoghue         03 Haverhill, MA                     41.31   NWI 
 
Girls 400 Meter Dash 10 years old
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Vivian Mcmahon            03 Brookline, MA        1:05.00    1:16.59   2 
  2 Harriet Grant             03 Brookline, MA                   1:18.59   1 
  3 Amy Orcutt                03 Medford, MA          1:08.00    1:20.80   2 
  4 Abby Manuel               03 Brookline, MA        1:10.00    1:21.88   2 
  5 Hanna Holmes              03 Haverhill, MA                   1:27.98   1 
  6 Darcy Foreman             03 Wayland, MA          1:30.00    1:29.00   2 
  7 Samantha Donoghue         03 Haverhill, MA                   1:35.98   1 
 
Girls 800 Meter Run 10 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Vivian Mcmahon            03 Brookline, MA        2:42.14    2:45.60  
  2 Amy Orcutt                03 Medford, MA          2:45.00    2:57.20  
  3 Harriet Grant             03 Brookline, MA                   2:59.40  
  4 Meghan Dellea             03 Haverhill, MA                   3:01.50  
  5 Abby Manuel               03 Brookline, MA        2:51.00    3:08.90  
  6 Jessica Markesich         03 Westford, MA                    3:22.50  
  7 Ashley Jewell             03 Hingham, MA                     3:23.10  
 
Girls 1500 Meter Run 10 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Meghan Dellea             03 Haverhill, MA                   6:12.68  
  2 Jessica Markesich         03 Westford, MA                    6:59.96  
 
Girls 4x400 Meter Relay 10 years old
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Haverhill Elite TC  'A'                                      6:11.28  
     1) Anna Claire Galbraith 04        2) Elizabeth Galbraith 04         
     3) Meghan Dellea 03                4) Hanna Holmes 03                
 
Girls High Jump 10 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Darcy Foreman             03 Wayland, MA          3-08.00    4-00.00      1.21m 
  2 Shanti Bocchiaro          03 Roslindale, MA       3-06.00    2-10.00      0.86m 
 
Girls Long Jump 10 years old
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Mayaangelina Powell       03 Roslindale, MA                  8-10.50   NWI     2.70m 
  2 Breanna Miller            03 Haverhill, MA                   7-04.50   NWI     2.24m 
  3 Shanti Bocchiaro          03 Roslindale, MA      11-02.00    6-09.00   NWI     2.05m 
 
Girls Javelin Throw Turbo (400 g 10 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Hanna Holmes              03 Haverhill, MA                     42-02     12.85m 
 
Girls 100 Meter Dash 11 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Jordyn Britton            02 Boston, MA             14.25      14.11   NWI 
  2 Kaori Tate                02 Dorchester, MA         13.86      14.20   NWI 
  3 Alyssa Shelburne          02 Westwood, MA                      15.00   NWI 
  3 Paige Kennedy             02 Roxbury, MA                       15.00   NWI 
  5 Lillian L Bryant          02 Hingham, MA                       16.86   NWI 
 
Girls 200 Meter Dash 11 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Jordyn Britton            02 Boston, MA             29.21      28.81   NWI 
  2 Kaori Tate                02 Dorchester, MA         28.10      29.03   NWI 
  3 Anjoli Mathew             02 Brookline, MA          29.40      29.78   NWI 
  4 Paige Kennedy             02 Roxbury, MA                       31.43   NWI 
  5 Alyssa Shelburne          02 Westwood, MA                      33.71   NWI 
  6 Alexa Wang                02 Jamaica Plain, MA                 35.14   NWI 
 
Girls 400 Meter Dash 11 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kaori Tate                02 Dorchester, MA       1:04.00    1:08.89  
  2 Maya Whitcomb             02 Boston, MA           1:09.00    1:09.59  
  3 Alexa Wang                02 Jamaica Plain, MA               1:30.91  
  4 Josie Mendeszoon          02 Methuen, MA          1:18.00    1:30.98  
 
Girls 800 Meter Run 11 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Josie Mendeszoon          02 Methuen, MA          3:00.00    2:58.26  
 
Girls 1500 Meter Run 11 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Siena Palese              02 Hingham, MA                     7:29.50  
 
Girls 80 Meter Hurdles 11 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Anjoli Mathew             02 Brookline, MA          18.50      14.64   NWI 
  2 Maya Whitcomb             02 Boston, MA             15.44      16.31   NWI 
  3 Caleigh Warchol           02 Haverhill, MA                     20.84   NWI 
 
Girls High Jump 11 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Maya Whitcomb             02 Boston, MA                      4-02.00      1.27m 
  1 Anjoli Mathew             02 Brookline, MA        4-00.00    4-02.00      1.27m 
 
Girls Long Jump 11 years old
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Alyssa Shelburne          02 Westwood, MA                    8-09.00   NWI     2.66m 
  2 Lillian L Bryant          02 Hingham, MA                     8-00.00   NWI     2.43m 
  3 Siena Palese              02 Hingham, MA                     7-07.00   NWI     2.31m 
 
Girls Shot Put 6 lbs 11 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Caleigh Warchol           02 Haverhill, MA                  15-11.50      4.86m 
 
Girls Discus Throw 1.0 Kg 11 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Caleigh Warchol           02 Haverhill, MA                     40-03     12.26m 
 
Girls Javelin Throw Turbo (400 g 11 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Josie Mendeszoon          02 Methuen, MA            45-00      46-05     14.14m 
 
Girls 100 Meter Dash 12 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Alexis Daly               01 Milton, MA             12.99      13.03   NWI 
  2 Sarah Walsh               01 Winchester, MA                    13.97   NWI 
  3 Elise Birkhaeuser         01 Hingham, MA                       14.11   NWI 
  4 Jazmyn Riley              01 Dorchester, MA                    15.25   NWI 
 
Girls 200 Meter Dash 12 years old
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Alexis Daly               01 Milton, MA             27.14      28.64   NWI  2 
  2 Elise Birkhaeuser         01 Hingham, MA                       29.93   NWI  2 
  3 Jazmyn Riley              01 Dorchester, MA                    31.50   NWI  1 
  4 Mia Seitz                 01 Arlington, MA                     31.72   NWI  1 
  5 Milana Margetson          01 Medford, MA            29.00      32.28   NWI  2 
  6 Nadia Farmer              01 Medford, MA                       34.72   NWI  1 
 
Girls 400 Meter Dash 12 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Milana Margetson          01 Medford, MA          1:14.00    1:13.80  
  2 Mia Seitz                 01 Arlington, MA                   1:20.50  
  3 Nadia Farmer              01 Medford, MA                     1:22.80  
 
Girls 800 Meter Run 12 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cecelia Burke             01 Haverhill, MA                   3:09.19  
 
Girls 1500 Meter Run 12 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cecelia Burke             01 Haverhill, MA                   6:11.70  
 
Girls Long Jump 12 years old
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Alexis Daly               01 Milton, MA                     14-07.00   NWI     4.44m 
  2 Sarah Walsh               01 Winchester, MA                 12-11.00   NWI     3.93m 
  3 Elise Birkhaeuser         01 Hingham, MA                    12-08.00   NWI     3.86m 
  4 Cecelia Burke             01 Haverhill, MA                  10-07.00   NWI     3.22m 
  5 Nadia Farmer              01 Medford, MA                     9-06.00   NWI     2.89m 
  6 Mia Seitz                 01 Arlington, MA                   9-04.50   NWI     2.86m 
 
Girls 100 Meter Dash 13 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Alyson St Mary            00 Hingham, MA                       16.27   NWI 
 
Girls 200 Meter Dash 13 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Bronwyn Sell              00 Brookline, MA          29.00      31.59   NWI 
  2 Alyson St Mary            00 Hingham, MA                       36.00   NWI 
 
Girls 400 Meter Dash 13 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Olivia Thorsgaard         00 Waban, MA            1:04.00    1:06.90  
  2 Bronwyn Sell              00 Brookline, MA        1:06.00    1:12.20  
 
Girls 100 Meter Hurdles 13 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Olivia Thorsgaard         00 Waban, MA              13.99      14.25   NWI 
 
Girls High Jump 13 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Olivia Thorsgaard         00 Waban, MA                       4-10.00      1.47m 
 
Girls Long Jump 13 years old
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Jacqueline Fitzgerald     00 Wayland, MA                    12-00.00   NWI     3.65m 
  2 Bronwyn Sell              00 Brookline, MA                  11-04.00   NWI     3.45m 
  3 Alyson St Mary            00 Hingham, MA                     9-02.00   NWI     2.79m 
 
Girls Triple Jump 13 years old
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Jacqueline Fitzgerald     00 Wayland, MA                    27-05.00   NWI     8.35m 
 
Girls Shot Put 6 lbs 13 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Quinn Sargent             00 Kennebunk, ME       24-09.00   19-00.50      5.80m 
  2 Jacqueline Fitzgerald     00 Wayland, MA                    18-07.00      5.66m 
  3 Alyson St Mary            00 Hingham, MA                    11-05.00      3.47m 
 
Girls Discus Throw 1.0 Kg 13 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Quinn Sargent             00 Kennebunk, ME          56-10      54-10     16.71m 
  2 Jacqueline Fitzgerald     00 Wayland, MA                       48-02     14.68m 
 
Girls 100 Meter Dash 14 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Seren Huggins             99 Brookline, MA          12.50      13.15   NWI 
  2 Cailan O'Leary            99 Ashland, MA                       14.90   NWI 
  3 Sonia Wiecek              99 Brookline, MA                     15.22   NWI 
 
Girls 200 Meter Dash 14 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Sonia Wiecek              99 Brookline, MA                     34.47   NWI 
  2 Symone Stephens           99 Boston, MA                        36.15   NWI 
  3 Kristen Crapsey           99 Haverhill, MA                     37.02   NWI 
 
Girls 400 Meter Dash 14 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nadia Shelburne           99 Westwood, MA         1:00.00    1:19.50  
  2 Symone Stephens           99 Boston, MA                      1:22.80  
  3 Sonia Wiecek              99 Brookline, MA                   1:26.70  
  4 Jenesis Cleghorn          99 Haverhill, MA                   1:26.89  
 
Girls 800 Meter Run 14 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nadia Shelburne           99 Westwood, MA         2:51.00    3:13.80  
 
Girls 100 Meter Hurdles 14 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Kristen Crapsey           99 Haverhill, MA                     18.54   NWI 
  2 Jenesis Cleghorn          99 Haverhill, MA                     18.98   NWI 
 
Girls 200 Meter Hurdles 14 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Seren Huggins             99 Brookline, MA          27.89      30.31   NWI 
 
Girls High Jump 14 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Seren Huggins             99 Brookline, MA        4-10.00    4-06.00      1.37m 
  2 Cailan O'Leary            99 Ashland, MA                     4-04.00      1.32m 
  3 Sonia Wiecek              99 Brookline, MA                   4-00.00      1.21m 
 
Girls Long Jump 14 years old
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Nadia Shelburne           99 Westwood, MA                   12-06.50   NWI     3.82m 
  2 Symone Stephens           99 Boston, MA                     10-02.00   NWI     3.09m 
 
Girls Shot Put 6 lbs 14 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Seren Huggins             99 Brookline, MA       29-06.00   26-00.00      7.92m 
  2 Cailan O'Leary            99 Ashland, MA                    23-07.00      7.18m 
  3 Kristen Crapsey           99 Haverhill, MA                  20-08.50      6.31m 
  4 Jenesis Cleghorn          99 Haverhill, MA                  16-09.50      5.11m 
 
Girls Discus Throw 1.0 Kg 14 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Kristen Crapsey           99 Haverhill, MA                     42-10     13.05m 
  2 Jenesis Cleghorn          99 Haverhill, MA                     41-01     12.52m 
 
Girls 100 Meter Dash 15-16 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Malani Lee                98 S. Wellfleet, MA       13.00      12.84   NWI 
  2 Casey Rothschild          98 Holliston, MA          13.20      13.81   NWI 
 
Girls 200 Meter Dash 15-16 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Melissa Solomon           98 Dorchester, MA         26.38      26.05   NWI 
  2 Emma Sullivan             98 Weymouth, MA                      30.16   NWI 
 
Girls 400 Meter Dash 15-16 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Melissa Solomon           98 Dorchester, MA         59.81    1:04.10  
  2 Emma Sullivan             98 Weymouth, MA                    1:10.50  
 
Girls 800 Meter Run 15-16 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Britney Firmin            98 Boston, MA           2:27.00    2:27.00  
 
Girls 1500 Meter Run 15-16 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Maya Halprin-Adams        97 Cambridge, MA        4:45.00    4:45.15  
 
Girls 100 Meter Hurdles 15-16 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Isabella Dimare           97 Chelsea, MA            15.01      14.89   NWI 
 
Girls 4x100 Meter Relay 15-16 years old
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cambridge Jets  'A'                                 45.25      46.21  
     1) Isabella Dimare 97              2) Sydney Fisher 97               
     3) Emma Fitzgerald 97              4) Rhyana Freeman 97              
 
Girls 4x400 Meter Relay 15-16 years old
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cambridge Jets  'A'                               3:58.00    3:56.58  
     1) Isabella Dimare 97              2) Sydney Fisher 97               
     3) Rhyana Freeman 97               4) Maya Halprin-Adams 97          
 
Girls High Jump 15-16 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Emma Fitzgerald           97 Wayland, MA                     5-04.00      1.62m 
  2 Emma Sullivan             98 Weymouth, MA                    4-02.00      1.27m 
 
Girls Long Jump 15-16 years old
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Emma Fitzgerald           97 Wayland, MA                    17-06.00   NWI     5.33m 
  2 Casey Rothschild          98 Holliston, MA       15-11.00   14-09.50   NWI     4.50m 
  3 Emma Sullivan             98 Weymouth, MA                   13-03.00   NWI     4.03m 
 
Girls Triple Jump 15-16 years old
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Casey Rothschild          98 Holliston, MA       32-10.00   33-10.00   NWI    10.31m 
  2 Britney Firmin            98 Boston, MA          32-08.00   31-06.00   NWI     9.60m 
 
Girls Shot Put 4 kg 15-16 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Emma Fitzgerald           97 Wayland, MA                    32-02.00      9.80m 
 
Women 100 Meter Dash 17-18 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Serena Hooker             96 Southborough, MA       12.39      12.62   NWI 
 
Women 200 Meter Dash 17-18 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Serena Hooker             96 Southborough, MA       25.25      24.65   NWI 
 
Women 400 Meter Dash 17-18 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Serena Hooker             96 Southborough, MA       59.00    1:04.10  
 
Women 400 Meter Hurdles 17-18 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Isabelle Dunne            96 Cohasset, MA         1:00.08    1:01.24  
 
Boys 100 Meter Dash 8-under
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Jacob Daly                06 Milton, MA             16.88      16.91   NWI 
  2 Bradford Lee              06 Hingham, MA                       17.13   NWI 
  3 Kyle Hutchinson           07 Hyde Park, MA                     22.15   NWI 
 
Boys 200 Meter Dash 8-under
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 James Wreh Ii             06 Cambridge, MA                     33.92   NWI 
  2 Bradford Lee              06 Hingham, MA                       35.67   NWI 
  3 Samuel Orcutt             05 Medford, MA                       36.35   NWI 
  4 Jacob Daly                06 Milton, MA             35.00      36.40   NWI 
  5 Kyle Hutchinson           07 Hyde Park, MA                     47.76   NWI 
 
Boys 400 Meter Dash 8-under
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 James Wreh Ii             06 Cambridge, MA                   1:20.64  
 
Boys 800 Meter Run 8-under
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Daniel Stevenson          05 Haverhill, MA                   3:41.53  
 
Boys 1500 Meter Run 8-under
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Daniel Stevenson          05 Haverhill, MA                   7:14.03  
 
Boys Long Jump 8-under
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Bradford Lee              06 Hingham, MA                     8-01.00   NWI     2.46m 
  2 Jacob Daly                06 Milton, MA                      8-00.00   NWI     2.43m 
  3 James Wreh Ii             06 Cambridge, MA                   5-11.00   NWI     1.80m 
 
Boys Javelin Throw Turbo (300 g 8-under
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Daniel Stevenson          05 Haverhill, MA                     30-10      9.39m 
 
Boys 100 Meter Dash 9 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Jack Mohr                 04 Andover, MA                       12.20   NWI 
  2 Tyson Mobley              04 Danbury, CT                       15.01   NWI 
  3 Thomas Darisse            04 Haverhill, MA                     18.06   NWI 
  4 Douglas Knowles           04 Norwell, MA                       18.67   NWI 
  5 George Garcia Iii         04 Providence, RI                    21.56   NWI 
 
Boys 200 Meter Dash 9 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Tyson Mobley              04 Danbury, CT                       32.70   NWI 
 
Boys 400 Meter Dash 9 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jack Lancaster            04 Haverhill, MA                   1:26.31  
  2 John Costa                04 Haverhill, MA                   1:30.09  
  3 Jack Mohr                 04 Andover, MA                     1:51.63  
 
Boys 800 Meter Run 9 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 John Costa                04 Haverhill, MA                   3:29.00  
 
Boys 1500 Meter Run 9 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Azariah Hooper            04 Haverhill, MA                   6:23.00  
 
Boys Long Jump 9 years old
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Jack Lancaster            04 Haverhill, MA                  10-04.50   NWI     3.16m 
 
Boys Shot Put 6 lbs 9 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Thomas Darisse            04 Haverhill, MA                  19-07.00      5.96m 
  2 George Garcia Iii         04 Providence, RI                 12-00.00      3.65m 
  3 Douglas Knowles           04 Norwell, MA                    11-01.50      3.39m 
 
Boys Javelin Throw Turbo (400 g 9 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Thomas Darisse            04 Haverhill, MA                     70-03     21.41m 
  2 Azariah Hooper            04 Haverhill, MA                     50-04     15.34m 
  3 Jack Mohr                 04 Andover, MA                       37-02     11.32m 
  4 John Costa                04 Haverhill, MA                     35-02     10.71m 
  5 George Garcia Iii         04 Providence, RI                    30-09      9.37m 
 
Boys 100 Meter Dash 10 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Chase Perry               03 Haverhill, MA                     16.43   NWI 
 
Boys 200 Meter Dash 10 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Chase Perry               03 Haverhill, MA                     36.72   NWI 
 
Boys 400 Meter Dash 10 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ty Lancaster              03 Haverhill, MA                   1:19.41  
 
Boys 800 Meter Run 10 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Peter Crapsey             03 Haverhill, MA                   2:46.40  
  2 Weston Lee                03 Hingham, MA                     2:58.90  
 
Boys 1500 Meter Run 10 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Peter Crapsey             03 Haverhill, MA                   5:32.50  
  2 Weston Lee                03 Hingham, MA                     6:04.96  
 
Boys 4x400 Meter Relay 10 years old
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Haverhill Elite TC  'A'                                      5:39.36  
     1) Azariah Hooper 04               2) Jack Lancaster 04              
     3) Peter Crapsey 03                4) Ty Lancaster 03                
 
Boys Long Jump 10 years old
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Weston Lee                03 Hingham, MA                    10-02.50   NWI     3.11m 
  2 Ty Lancaster              03 Haverhill, MA                  10-01.00   NWI     3.07m 
  3 Chase Perry               03 Haverhill, MA                   9-09.50   NWI     2.98m 
 
Boys 100 Meter Dash 11 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Trevor O'Brien            02 Hingham, MA                       16.03   NWI 
  2 Angelo Ryan               02 Hingham, MA                       17.41   NWI 
  3 Danny Knowles             02 Norwell, MA                       18.73   NWI 
 
Boys 200 Meter Dash 11 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Angelo Ryan               02 Hingham, MA                       36.00   NWI 
 
Boys 400 Meter Dash 11 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stephen Irving Jr         02 Dorchester, MA       1:05.00    1:05.90  
  2 William S Bryant          02 Hingham, MA                     1:27.50  
  3 Joseph Galbraith          02 Haverhill, MA                   1:36.80  
 
Boys 800 Meter Run 11 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jeremy Darisse            02 Haverhill, MA                   2:55.02  
  2 Trevor O'Brien            02 Hingham, MA                     2:58.19  
  3 William S Bryant          02 Hingham, MA                     3:12.24  
  4 James Durkin              02 Hingham, MA                     3:44.00  
 
Boys 1500 Meter Run 11 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jeremy Darisse            02 Haverhill, MA                   5:43.80  
  2 James Durkin              02 Hingham, MA                     6:04.90  
 
Boys 80 Meter Hurdles 11 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Joseph Galbraith          02 Haverhill, MA                     18.71   NWI 
 
Boys Long Jump 11 years old
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Stephen Irving Jr         02 Dorchester, MA                 15-06.00   NWI     4.72m 
  2 Trevor O'Brien            02 Hingham, MA                    11-11.00   NWI     3.63m 
  3 Angelo Ryan               02 Hingham, MA                    10-05.00   NWI     3.17m 
  4 William S Bryant          02 Hingham, MA                    10-01.50   NWI     3.08m 
  5 Joseph Galbraith          02 Haverhill, MA                   9-10.50   NWI     3.00m 
 
Boys Shot Put 6 lbs 11 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Danny Knowles             02 Norwell, MA                    10-10.50      3.31m 
 
Boys Javelin Throw Turbo (400 g 11 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 James Durkin              02 Hingham, MA                       78-03     23.85m 
  2 Jeremy Darisse            02 Haverhill, MA                     68-04     20.82m 
 
Boys 100 Meter Dash 12 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Jordan Collins            01 Dorchester, MA                    13.86   NWI 
  2 Wesley Bevins             01 Hingham, MA                       16.28   NWI 
 
Boys 200 Meter Dash 12 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Frederick Sell            01 Brookline, MA          29.00      29.68   NWI 
  2 Jordan Collins            01 Dorchester, MA                    29.90   NWI 
  3 Ronald Sullivan           01 Cambridge, MA          28.00      30.20   NWI 
  4 Wesley Bevins             01 Hingham, MA                       34.25   NWI 
 
Boys 400 Meter Dash 12 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Frederick Sell            01 Brookline, MA        1:04.89    1:12.50  
  2 Ronald Sullivan           01 Cambridge, MA        1:06.00    1:13.80  
  3 Nathan Hill               01 Hingham, MA                     1:23.90  
 
Boys 800 Meter Run 12 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sergei Lefaivre           01 Brookline, MA        2:37.00    2:40.60  
 
Boys 1500 Meter Run 12 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sergei Lefaivre           01 Brookline, MA        5:30.00    5:08.01  
  2 Ryan Cauldwell            01 Danbury, CT                     5:45.60  
  3 Nathan Hill               01 Hingham, MA                     7:12.20  
 
Boys 3000 Meter Run 12 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ryan Cauldwell            01 Danbury, CT                    12:11.90  
 
Boys 80 Meter Hurdles 12 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Daniel Bennett            01 Sherborn, MA                      16.60   NWI 
 
Boys 4x400 Meter Relay 12 years old
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cambridge Jets  'A'                               4:19.18    4:17.54  
     1) Stephen Irving Jr 02            2) Jordan Collins 01              
     3) Frederick Sell 01               4) Ronald Sullivan 01             
 
Boys Long Jump 12 years old
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Wesley Bevins             01 Hingham, MA                    11-11.00   NWI     3.63m 
  2 Nathan Hill               01 Hingham, MA                     8-10.00   NWI     2.69m 
 
Boys Shot Put 6 lbs 12 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Richard Graham            01 Hyde Park, MA       25-00.00   30-04.00      9.24m 
 
Boys Discus Throw 1.0 Kg 12 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Daniel Bennett            01 Sherborn, MA                      70-01     21.36m 
  2 Ryan Cauldwell            01 Danbury, CT                       46-00     14.02m 
 
Boys Javelin Throw Turbo (400 g 12 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Daniel Bennett            01 Sherborn, MA                      93-07     28.52m 
 
Boys 100 Meter Dash 13 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Davonte Burnett           00 Hyde Park, MA          11.98      12.17   NWI 
  2 Zachery Valade            00 Attleboro, MA          12.99      12.99   NWI 
  3 Micah Card                00 Hyde Park, MA                     14.62   NWI 
 
Boys 200 Meter Dash 13 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Davonte Burnett           00 Hyde Park, MA          25.66      25.16   NWI 
  2 Zachery Valade            00 Attleboro, MA          28.48      30.51   NWI 
  3 Micah Card                00 Hyde Park, MA                     31.31   NWI 
  4 Jaylin Turner             00 Roxbury, MA                       31.44   NWI 
 
Boys 400 Meter Dash 13 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Davonte Burnett           00 Hyde Park, MA          57.89    1:02.60  
  2 Jaylin Turner             00 Roxbury, MA                     1:10.60  
  3 Zachery Valade            00 Attleboro, MA        1:09.16    1:13.60  
 
Boys 800 Meter Run 13 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Quinn Gangadharan         00 Brookline, MA        2:19.00    2:25.80  
 
Boys 1500 Meter Run 13 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Quinn Gangadharan         00 Brookline, MA        4:35.00    4:32.10  
  2 Daniel Nichols            00 Danbury, CT                     5:37.60  
  3 Shane Liss-Riordan        00 Brookline, MA        5:28.00    5:45.70  
 
Boys 3000 Meter Run 13 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Daniel Nichols            00 Danbury, CT                    12:05.40  
 
Boys 100 Meter Dash 14 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Nathan Ewen               99 Brookline, MA          11.89      11.99   NWI 
  2 William Crowell           99 Lexington, MA                     12.92   NWI 
  3 Justin O'Neil-Riley       99 Dorchester, MA                    13.74   NWI 
 
Boys 200 Meter Dash 14 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Nathan Ewen               99 Brookline, MA          24.98      24.91   NWI 
  2 William Crowell           99 Lexington, MA                     26.98   NWI 
 
Boys 400 Meter Dash 14 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Peter Durkin              99 Hingham, MA                     1:08.00  
 
Boys 800 Meter Run 14 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Peter Durkin              99 Hingham, MA                     2:41.20  
  2 Andrew Bisschop           99 Weymouth, MA                    3:02.50  
 
Boys 3000 Meter Run 14 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Andrew Bisschop           99 Weymouth, MA                   12:26.90  
 
Boys 100 Meter Hurdles 14 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Connor Sheridan           99 East Greenwich, RI     16.00      16.25   NWI 
 
Boys High Jump 14 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Connor Sheridan           99 East Greenwich, RI   5-00.00    5-00.00      1.52m 
 
Boys Long Jump 14 years old
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Peter Durkin              99 Hingham, MA                    13-02.50   NWI     4.02m 
  2 Andrew Bisschop           99 Weymouth, MA                   10-02.00   NWI     3.09m 
 
Boys Shot Put 4 kg 14 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Connor Sheridan           99 East Greenwich, RI  37-00.00   30-01.50      9.18m 
  2 Andrew Bisschop           99 Weymouth, MA                   22-06.00      6.85m 
 
Boys Discus Throw 1.0 Kg 14 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Connor Sheridan           99 East Greenwich, RI    115-00      91-03     27.81m 
 
Boys 100 Meter Dash 15-16 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Samuel Feingold-Gardner   98 Brookline, MA          12.01      11.75   NWI 
 
Boys 200 Meter Dash 15-16 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Samuel Feingold-Gardner   98 Brookline, MA          24.55      24.48   NWI 
  2 Jake Sullivan             98 Weymouth, MA                      26.88   NWI 
  3 Callum Presland           97 Needham Heights, MA    23.89      26.98   NWI 
 
Boys 400 Meter Dash 15-16 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Zachary O'Leary           97 Dorchester, MA                    59.30  
 
Boys 800 Meter Run 15-16 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cristos Argys             98 East Greenwich, RI   2:02.50    2:07.70  
 
Boys 1500 Meter Run 15-16 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cristos Argys             98 East Greenwich, RI   4:27.00    4:25.10  
 
Boys 110 Meter Hurdles 15-16 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Jake Sullivan             98 Weymouth, MA                      23.41   NWI 
 
Boys High Jump 15-16 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Cole Burbage              97 Wayland, MA          5-08.00    5-10.50      1.79m 
  2 Liam Burbage              97 Wayland, MA          5-06.00    5-10.00      1.77m 
  3 Zachary O'Leary           97 Dorchester, MA                  5-04.00      1.62m 
 -- Jake Sullivan             98 Weymouth, MA                         NH            
 
Boys Long Jump 15-16 years old
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Jake Sullivan             98 Weymouth, MA                   14-02.00   NWI     4.31m 
  2 Samuel Feingold-Gardner   98 Brookline, MA                  14-01.00   NWI     4.29m 
 
Men 100 Meter Dash 17-18 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Norbert Kong              95 Boston, MA             11.55      11.31   NWI 
  2 Adriel Antoine            96 Randolph, MA           11.65      11.35   NWI 
  3 Henry Mcdonald            96 Weymouth, MA                      11.36   NWI 
  4 Jordan Samuels            96 Malden, MA             11.08      11.37   NWI 
 
Men 200 Meter Dash 17-18 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Adriel Antoine            96 Randolph, MA           23.79      23.70   NWI 
  2 Norbert Kong              95 Boston, MA             23.32      24.31   NWI 
 
Men 110 Meter Hurdles 17-18 years old
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Henry Mcdonald            96 Weymouth, MA                      15.91   NWI 
  2 Jordan Samuels            96 Malden, MA             14.60      15.95   NWI 
 
Men 400 Meter Hurdles 17-18 years old
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jordan Samuels            96 Malden, MA             58.00      57.55  
 
Men High Jump 17-18 years old
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Atiba Frazer-Nichols      95 Roxbury, MA                     6-00.00      1.82m 
 
Men Long Jump 17-18 years old
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Henry Mcdonald            96 Weymouth, MA                   18-06.50   NWI     5.65m 
 
Men Triple Jump 17-18 years old
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Henry Mcdonald            96 Weymouth, MA                   39-04.50   NWI    12.00m 
  2 Jordan Samuels            96 Malden, MA          48-00.00   39-03.00   NWI    11.96m