Licensed to Area 1 - AAU National Qualifier Meet
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/15/2014 07:16 AM
                2014 AAU New District Championship - 6/14/2014                 
                                   Quincy HS                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash 8 & Under year old
==============================================================================
       AAUNE: R 15.01  6/12/2011   Mianci Charles, Cambridge Je                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Avery Hart                06 Brookline, MA          16.20      16.10   NWI 
  2 Celia Mcdonald            06 Sweymouth, MA                     16.25   NWI 
  3 Jasmine Carew-Lyons       06 Roslindale, MA         17.80      17.52   NWI 
  4 Dayna Kennedy             06 Roxbury, MA            19.00      18.21   NWI 
  5 Chasity Foreshaw          06 Lawrence, MA                      18.53   NWI 
  6 Iida Sehulster            08 Windham, NH                       22.75   NWI 
 -- Emily Polomoscanik        07 Methuen, MA                          NT   NWI 
 
Girls 200 Meter Dash 8 & Under year old
=================================================================================
       AAUNE: R 32.04  6/14/2008   Naila Louis, Cambridge Jets T               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Avery Hart                06 Brookline, MA          35.99      35.58   NWI  2 
  2 Jada Solomon              06 Dorchester, MA         35.99      37.79   NWI  2 
  3 Celia Mcdonald            06 Sweymouth, MA                     39.00   NWI  2 
  4 Chasity Foreshaw          06 Lawrence, MA                      42.02   NWI  1 
  5 Dasha Lefaivre            06 Brookline, MA                     42.34   NWI  1 
  6 Iida Sehulster            08 Windham, NH                       55.31   NWI  1 
 -- Teyah Suarez              06 Somerville, MA                       NT   NWI  2 
 
Girls 400 Meter Dash 8 & Under year old
=========================================================================
       AAUNE: R 1:20.28  6/14/2014   Gabrielle McMahon, Cambridge Je           
       AAUNE: R 1:20.28  6/14/2014   Gabrielle McMahon, Cambridge Je           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gabrielle McMahon         06 Brookline, MA        1:18.00    1:20.28R 
  2 Jada Solomon              06 Dorchester, MA       1:26.00    1:23.64  
  3 Dasha Lefaivre            06 Brookline, MA                   1:37.57  
 -- Teyah Suarez              06 Somerville, MA                       NT  
 
Girls 800 Meter Run 8 & Under year old
=========================================================================
       AAUNE: R 3:17.74  6/14/2014   Gabrielle McMahon, Cambridge Je           
       AAUNE: R 3:17.74  6/14/2014   Gabrielle McMahon, Cambridge Je           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gabrielle McMahon         06 Brookline, MA        2:58.00    3:17.74R 
  2 Gabriela Olivieri         06 Methuen, MA                     3:27.00  
 
Girls 1500 Meter Run 8 & Under year old
=========================================================================
       AAUNE: R 6:43.63  6/14/2014   Gabriela Olivieri, Haverhill El           
       AAUNE: R 6:43.63  6/14/2014   Gabriela Olivieri, Haverhill El           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gabriela Olivieri         06 Methuen, MA                     6:43.63R 
 
Girls 4x100 Meter Relay 8 & Under year old
=========================================================================
       AAUNE: R 1:06.41  6/14/2014   Metropolis TC., Metropolis T              
                         A Hart, D Kennedy, J Solomon, J Carew-Lyons       
       AAUNE: R 1:06.41  6/14/2014   Metropolis TC., Metropolis T              
                         A Hart, D Kennedy, J Solomon, J Carew-Lyons       
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Metropolis Tc.  'A'                                          1:06.41R 
     1) Avery Hart 06                   2) Dayna Kennedy 06               
     3) Jada Solomon 06                 4) Jasmine Carew-Lyons 06         
 
Girls Long Jump 8 & Under year old
========================================================================================
       AAUNE: R 9-05.50  6/14/2014   Celia Mcdonald, South Shore               
       AAUNE: R 9-05.50  6/14/2014   Celia Mcdonald, South Shore               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Celia Mcdonald            06 Sweymouth, MA                   9-05.50R  NWI     2.88m 
  2 Chasity Foreshaw          06 Lawrence, MA                    7-09.25   NWI     2.36m 
  3 Gabriela Olivieri         06 Methuen, MA                     7-05.00   NWI     2.26m 
  4 Dayna Kennedy             06 Roxbury, MA          8-00.00    6-06.50   NWI     1.99m 
  5 Dasha Lefaivre            06 Brookline, MA                   5-10.50   NWI     1.79m 
 
Girls Javelin Throw Turbo (300 g 8 & Under year old
===================================================================================
       AAUNE: R 13-06  6/14/2014   Iida Sehulster, Haverhill El                
       AAUNE: R 13-06  6/14/2014   Iida Sehulster, Haverhill El                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Iida Sehulster            08 Windham, NH                       13-06R     4.11m 
 -- Jasmine Carew-Lyons       06 Roslindale, MA                       ND            
 -- Emily Polomoscanik        07 Methuen, MA                          ND            
 
Girls 100 Meter Dash 9 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 15.14  6/13/2010   Alexis Daly, Boston Inter                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Kayla Francillon          05 Medford, MA            15.89      15.49   NWI 
  2 Sophia Trombley           05 White River Jct, VT    16.94      15.80   NWI 
  3 Nina Whitcomb             05 Boston, MA                        17.15   NWI 
  4 Isabella Vena             05 Haverhill, MA                     17.50   NWI 
  5 Gwendolyn Sell            05 Brookline, MA                     19.50   NWI 
 -- Laila Shelburne           05 Westwood, MA           14.84         NT   NWI 
 
Girls 200 Meter Dash 9 year old
=================================================================================
       AAUNE: R 31.22  6/13/2010   Alexis Daly, Boston Inter                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Sophia Trombley           05 White River Jct, VT    35.97      33.61   NWI  2 
  2 Kayla Francillon          05 Medford, MA            32.00      33.89   NWI  2 
  3 Isabella Vena             05 Haverhill, MA                     35.80   NWI  1 
  4 Nina Whitcomb             05 Boston, MA                        37.03   NWI  2 
  5 Velmyra Sisco             05 Unattached                        38.55   NWI  1 
 
Girls 400 Meter Dash 9 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 1:09.34  6/14/2014   Kylee Bernard, Cambridge Je               
       AAUNE: R 1:09.34  6/14/2014   Kylee Bernard, Cambridge Je               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kylee Bernard             05 Cambridge, MA        1:06.85    1:09.34R 
  2 Isabella Vena             05 Haverhill, MA                   1:20.28  
  3 Gwendolyn Sell            05 Brookline, MA                   1:35.42  
 
Girls 800 Meter Run 9 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 2:46.11  6/14/2014   Kylee Bernard, Cambridge Je               
       AAUNE: R 2:46.11  6/14/2014   Kylee Bernard, Cambridge Je               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kylee Bernard             05 Cambridge, MA        2:39.48    2:46.11R 
 
Girls Long Jump 9 year old
========================================================================================
       AAUNE: R  9-07  6/14/2014   Nina Whitcomb, Cambridge Je                 
       AAUNE: R  9-07  6/14/2014   Nina Whitcomb, Cambridge Je                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Nina Whitcomb             05 Boston, MA                      9-07.00R  NWI     2.92m 
  2 Velmyra Sisco             05 Unattached                      7-09.50   NWI     2.37m 
 
Girls 100 Meter Dash 10 year old
=================================================================================
       AAUNE: R 13.97  6/13/2010   Sarada Murrett-Kam, Boston Inter            
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Peyton Rollins            04 West Medford, MA                  14.77q  NWI  1 
  2 Synne Oiestad             04 Cambridge, MA                     16.22q  NWI  1 
  3 Brooke Duquette           04 Haverhill, MA                     16.44q  NWI  2 
  4 Carmen Garcia             04 Unattached                        16.70q  NWI  2 
  5 Kaylee Sleiman            04 Quincy, MA                        16.99q  NWI  1 
  6 Kayla Baynes              04 Methuen, MA                       17.05q  NWI  2 
  7 Sjodin Fedikovich         04 Niantic, CT                       17.25q  NWI  1 
  8 Jasmine Lee               04 Boston, MA                        17.44q  NWI  1 
  9 Jamie Fulton              04 Weymouth, MA                      18.22   NWI  2 
 
Girls 100 Meter Dash 10 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 13.97  6/13/2010   Sarada Murrett-Kam, Boston Inter            
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Peyton Rollins            04 West Medford, MA       14.77      14.13   NWI 
  2 Brooke Duquette           04 Haverhill, MA          16.44      16.74   NWI 
  3 Carmen Garcia             04 Unattached             16.70      17.10   NWI 
  4 Kayla Baynes              04 Methuen, MA            17.05      17.37   NWI 
  5 Kaylee Sleiman            04 Quincy, MA             16.99      17.67   NWI 
  6 Jasmine Lee               04 Boston, MA             17.44      17.95   NWI 
  7 Jamie Fulton              04 Weymouth, MA           18.22      18.22       
 
Girls 200 Meter Dash 10 year old
=================================================================================
       AAUNE: R 29.20  6/12/2011   Alexis Daly, Cambridge Je                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Isabella Edwards          04 Atkinson, NH                      34.17   NWI  2 
  2 Kayla Baynes              04 Methuen, MA                       36.36   NWI  2 
  2 Brooke Duquette           04 Haverhill, MA                     36.36   NWI  1 
  4 Nydaijah Small            04 Dorchester, MA                    37.67   NWI  2 
  5 Jasmine Lee               04 Boston, MA                        38.68   NWI  1 
  6 Peyton Sullivan           04 Weymouth, MA                      40.09   NWI  2 
  7 Ziona Young               04 Haverhill, MA                     40.90   NWI  1 
 
Girls 400 Meter Dash 10 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 1:09.50  6/14/2014   Peyton Rollins, Cambridge Je              
       AAUNE: R 1:09.50  6/14/2014   Peyton Rollins, Cambridge Je              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Peyton Rollins            04 West Medford, MA     1:04.24    1:09.50R 
  2 Isabella Edwards          04 Atkinson, NH                    1:15.68  
  3 Peyton Sullivan           04 Weymouth, MA                    1:24.46  
  4 Jamie Fulton              04 Weymouth, MA                    1:31.04  
 
Girls 800 Meter Run 10 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 2:47.21  2005        Evelina Yakimovich, Cambridge Jets        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kiera Sleiman             04 Quincy, MA           2:49.00    2:52.56  
 
Girls High Jump 10 year old
===================================================================================
       AAUNE: R  3-06  6/14/2014   Synne Oiestad, Metropolis T                 
       AAUNE: R  3-06  6/14/2014   Synne Oiestad, Metropolis T                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Synne Oiestad             04 Cambridge, MA        3-06.00    3-06.00R     1.06m 
  2 Kaylee Sleiman            04 Quincy, MA           3-04.00    3-04.00      1.01m 
 -- Nydaijah Small            04 Dorchester, MA                       NH            
 
Girls Long Jump 10 year old
========================================================================================
       AAUNE: R 12-01.50  6/14/2014   Kiera Sleiman, Quincy Stars              
       AAUNE: R 12-01.50  6/14/2014   Kiera Sleiman, Quincy Stars              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Kiera Sleiman             04 Quincy, MA          13-00.00   12-01.50R  NWI     3.69m 
  2 Kaylee Sleiman            04 Quincy, MA          11-03.00   10-09.50   NWI     3.28m 
  3 Brooke Duquette           04 Haverhill, MA                  10-08.00   NWI     3.25m 
  3 Synne Oiestad             04 Cambridge, MA        9-10.00   10-08.00   NWI     3.25m 
  5 Carmen Garcia             04 Unattached                     10-02.00   NWI     3.09m 
  6 Jasmine Lee               04 Boston, MA                      9-07.50   NWI     2.93m 
  7 Peyton Sullivan           04 Weymouth, MA                    8-10.00   NWI     2.69m 
  8 Sjodin Fedikovich         04 Niantic, CT                     8-08.00   NWI     2.64m 
  9 Kayla Baynes              04 Methuen, MA                     8-01.00   NWI     2.46m 
 
Girls Shot Put 6 lbs 10 year old
===================================================================================
       AAUNE: R 14-06.50  6/14/2014   Kiera Sleiman, Quincy Stars              
       AAUNE: R 14-06.50  6/14/2014   Kiera Sleiman, Quincy Stars              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Kiera Sleiman             04 Quincy, MA          16-05.00   14-06.50R     4.43m 
  2 Ziona Young               04 Haverhill, MA                   9-11.00      3.02m 
 
Girls Javelin Throw Turbo (400 g 10 year old
===================================================================================
       AAUNE: R 49-03  6/14/2014   Isabella Edwards, Haverhill El              
       AAUNE: R 49-03  6/14/2014   Isabella Edwards, Haverhill El              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Isabella Edwards          04 Atkinson, NH                      49-03R    15.01m 
  2 Sjodin Fedikovich         04 Niantic, CT                       38-04     11.68m 
  3 Ziona Young               04 Haverhill, MA                     16-11      5.15m 
 
Girls 100 Meter Dash 11 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 13.30  6/12/2011   Sarada Murrett-Kam, Boston Inter            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Mianci Charles            03 Dorchester, MA         14.00      14.07   NWI 
  2 Dantia Brewington         03 Haverhill, MA                     14.32   NWI 
  3 Courtney Lambright        03 Dorchester, MA         15.20      14.72   NWI 
  4 Sophia Teller             03 Cambridge, MA                     15.25   NWI 
  5 Mayaangelina Powell       03 Roslindale, MA                    15.57   NWI 
  6 Natalie Macdonald         03 Weymouth, MA                      17.50   NWI 
 
Girls 200 Meter Dash 11 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 29.60  6/14/2014   Mianci Charles, Cambridge Je                
       AAUNE: R 29.60  6/14/2014   Mianci Charles, Cambridge Je                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Mianci Charles            03 Dorchester, MA         30.11      29.60R  NWI 
  2 Dantia Brewington         03 Haverhill, MA                     30.20   NWI 
  3 Courtney Lambright        03 Dorchester, MA         30.70      30.60   NWI 
  4 Sophia Teller             03 Cambridge, MA          34.80      32.77   NWI 
  5 Lily Pulsifer             03 Winthrop, MA           33.00      37.20   NWI 
  6 Samantha Donoghue         03 Haverhill, MA                     41.67   NWI 
 
Girls 400 Meter Dash 11 year old
============================================================================
       AAUNE: R 1:04.12  6/14/2014   Kayla Mathieu, Metropolis T               
       AAUNE: R 1:04.12  6/14/2014   Kayla Mathieu, Metropolis T               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kayla Mathieu             03 Milton, MA           1:04.00    1:04.12R  2 
  2 Dantia Brewington         03 Haverhill, MA                   1:08.66   1 
  3 Abby Manuel               03 Brookline, MA                   1:11.19   1 
  4 Samantha Janes            03 Brookline, MA                   1:18.22   2 
  5 Lily Pulsifer             03 Winthrop, MA         1:17.00    1:20.50   2 
  6 Lauren Woody              03 Brookline, MA        1:17.00    1:23.87   2 
  7 Samantha Donoghue         03 Haverhill, MA                   1:24.51   1 
 
Girls 800 Meter Run 11 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 2:33.01  3/11/2006   Kiana Blackshear, AtomsT.C.               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Vivian McMahon            03 Brookline, MA        2:35.65    2:40.55  
  2 Amy Orcutt                03 Medford, MA          2:38.02    2:45.91  
  3 Abby Manuel               03 Brookline, MA                   2:56.26  
  4 Natalie Macdonald         03 Weymouth, MA                    3:21.81  
  5 Lauren Woody              03 Brookline, MA        2:56.00    3:22.72  
  6 Alivia Bulman             03 Haverhill, MA                   3:25.76  
 
Girls 1500 Meter Run 11 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 5:29.03  6/14/2014   Vivian McMahon, Cambridge Je              
       AAUNE: R 5:29.03  6/14/2014   Vivian McMahon, Cambridge Je              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Vivian McMahon            03 Brookline, MA        5:30.00    5:29.03R 
  2 Amy Orcutt                03 Medford, MA          5:38.00    5:42.41  
  3 Alivia Bulman             03 Haverhill, MA                   6:38.80  
 
Girls 3000 Meter Run 11 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 12:10.98  6/13/2010   Madeline Kelleher, Bradford Hus          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alivia Bulman             03 Haverhill, MA                  14:03.63  
 
Girls 80 Meter Hurdles 11 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 14.21  6/14/2014   Kayla Mathieu, Metropolis T                 
       AAUNE: R 14.21  6/14/2014   Kayla Mathieu, Metropolis T                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Kayla Mathieu             03 Milton, MA                        14.21R  NWI 
  2 Samantha Janes            03 Brookline, MA          17.50      19.07   NWI 
 
Girls Long Jump 11 year old
========================================================================================
       AAUNE: R 11-05  6/14/2014   Sophia Teller, Unattached                   
       AAUNE: R 11-05  6/14/2014   Sophia Teller, Unattached                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Sophia Teller             03 Cambridge, MA       11-03.00   11-05.00R  NWI     3.47m 
  2 Lauren Woody              03 Brookline, MA                  10-06.00   NWI     3.20m 
  3 Lily Pulsifer             03 Winthrop, MA                    9-03.50   NWI     2.83m 
  3 Mayaangelina Powell       03 Roslindale, MA                  9-03.50   NWI     2.83m 
  5 Natalie Macdonald         03 Weymouth, MA                    8-09.00   NWI     2.66m 
 
Girls Shot Put 6 lbs 11 year old
===================================================================================
       AAUNE: R 17-06.50  6/14/2014   Emily Warchol, Haverhill El              
       AAUNE: R 17-06.50  6/14/2014   Emily Warchol, Haverhill El              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Emily Warchol             03 Haverhill, MA                  17-06.50R     5.34m 
  2 Hanna Holmes              03 Haverhill, MA                  15-04.50      4.68m 
  3 Mayaangelina Powell       03 Roslindale, MA                 13-07.50      4.15m 
 
Girls Discus Throw 1.0 Kg 11 year old
===================================================================================
       AAUNE: R 29-07.50  6/14/2014   Hanna Holmes, Haverhill El               
       AAUNE: R 29-07.50  6/14/2014   Hanna Holmes, Haverhill El               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Hanna Holmes              03 Haverhill, MA                  29-07.50R     9.02m 
  2 Emily Warchol             03 Haverhill, MA                  27-00.25      8.23m 
 
Girls Javelin Throw Turbo (400 g 11 year old
===================================================================================
       AAUNE: R 60-02  6/14/2014   Hanna Holmes, Haverhill El                  
       AAUNE: R 60-02  6/14/2014   Hanna Holmes, Haverhill El                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Hanna Holmes              03 Haverhill, MA                     60-02R    18.33m 
  2 Samantha Donoghue         03 Haverhill, MA                     41-00     12.49m 
  3 Emily Warchol             03 Haverhill, MA                     38-08     11.78m 
 
Girls 100 Meter Dash 12 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 12.36  7/1/2012    Sarada Murrett-Kam, Boston Inter            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Whitney Janes             02 Chestnut Hill, MA                 13.33   NWI 
  2 Kaori Tate                02 Dorchester, MA         13.68      13.55   NWI 
  3 Paige Kennedy             02 Roxbury, MA                       14.05   NWI 
  4 Alyssa Shelburne          02 Westwood, MA                      15.50   NWI 
  5 Oriana Clarke             02 Dorchester, MA                    15.97   NWI 
 -- Sofia Sehulster           02 Windham, NH                         DNF   NWI 
 
Girls 200 Meter Dash 12 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 27.70  7/1/2012    Sarada Murrett-Kam, Boston Inter            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Jazmyn Ewing              02 Worcester, MA          28.00      28.38   NWI 
  2 Kaori Tate                02 Dorchester, MA         27.55      28.66   NWI 
  3 Paige Kennedy             02 Roxbury, MA                       31.41   NWI 
  4 Alyssa Shelburne          02 Westwood, MA                      34.41   NWI 
  5 Sofia Sehulster           02 Windham, NH                       38.41   NWI 
 
Girls 400 Meter Dash 12 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 1:02.21  2004        Amodhi Weeresinghe, Cambridge Jets        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Anjoli Mathew             02 Brookline, MA        1:00.00    1:02.25  
  2 Jazmyn Ewing              02 Worcester, MA        1:02.85    1:06.58  
  3 Saya Ameli                02 Brookline, MA                   1:20.40  
  4 Nafisha Sideeka           02 Brookline, MA                   1:27.11  
  5 Sofia Sehulster           02 Windham, NH                     1:27.68  
 
Girls 800 Meter Run 12 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 2:37.49  6/11/2006   Paige Almeida, NHTC                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Maya Whitcomb             02 Boston, MA           2:35.00    2:43.13  
  2 Josie Mendeszoon          02 Methuen, MA                     3:07.08  
 
Girls 1500 Meter Run 12 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 5:12.34  2005        Lindsay Forte, Unatt                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Charlotte Luster          02 Brookline, MA                   5:51.96  
  2 Josie Mendeszoon          02 Methuen, MA                     6:20.81  
 
Girls 3000 Meter Run 12 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 11:48.00  2012        Desiree Davis, Unatt                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Julia Moceri              02 Unattached                     12:04.63  
  2 Charlotte Luster          02 Brookline, MA                  12:34.84  
 
Girls 80 Meter Hurdles 12 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 13.34  6/14/2014   Anjoli Mathew, Metropolis T                 
       AAUNE: R 13.34  6/14/2014   Anjoli Mathew, Metropolis T                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Anjoli Mathew             02 Brookline, MA          13.70      13.34R  NWI 
 
Girls 4x400 Meter Relay 12 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 4:19.12  6/14/2014   Cambridge Jets, Cambridge Je              
                         A Shelburne, J Ewing, K Tate, M Whitcomb          
       AAUNE: R 4:19.12  6/14/2014   Cambridge Jets, Cambridge Je              
                         A Shelburne, J Ewing, K Tate, M Whitcomb          
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cambridge Jets  'A'                               4:19.00    4:19.12R 
     1) Alyssa Shelburne 02             2) Jazmyn Ewing 02                
     3) Kaori Tate 02                   4) Maya Whitcomb 02               
  2 Metropolis Tc.  'A'                               5:00.00    4:19.52  
     1) Anjoli Mathew 02                2) Kayla Mathieu 03               
     3) Sophia Hug-Moesinger 02         4) Whitney Janes 02               
 
Girls High Jump 12 year old
===================================================================================
       AAUNE: R  4-07  6/14/2014   Whitney Janes, Metropolis T                 
       AAUNE: R  4-07  6/14/2014   Whitney Janes, Metropolis T                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Whitney Janes             02 Chestnut Hill, MA               4-07.00R     1.39m 
  2 Maya Whitcomb             02 Boston, MA                      4-06.00      1.37m 
 
Girls Long Jump 12 year old
========================================================================================
       AAUNE: R 13-01  6/14/2014   Sophia Hug-Moesinger, Metropolis T          
       AAUNE: R 13-01  6/14/2014   Sophia Hug-Moesinger, Metropolis T          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Sophia Hug-Moesinger      02 Milton, MA          14-00.00   13-01.00R  NWI     3.98m 
  2 Saya Ameli                02 Brookline, MA                  11-06.50   NWI     3.51m 
  3 Alyssa Shelburne          02 Westwood, MA                   10-06.50   NWI     3.21m 
  4 Nafisha Sideeka           02 Brookline, MA                   7-01.50   NWI     2.17m 
  5 Paige Kennedy             02 Roxbury, MA                     4-07.00   NWI     1.39m 
 
Girls Shot Put 6 lbs 12 year old
===================================================================================
       AAUNE: R 18-11  6/14/2014   Caleigh Warchol, Haverhill El               
       AAUNE: R 18-11  6/14/2014   Caleigh Warchol, Haverhill El               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Caleigh Warchol           02 Haverhill, MA                  18-11.00R     5.76m 
  2 Saya Ameli                02 Brookline, MA                  18-06.50      5.65m 
  3 Oriana Clarke             02 Dorchester, MA                 17-00.75      5.20m 
 
Girls Discus Throw 1.0 Kg 12 year old
===================================================================================
       AAUNE: R 41-01.25  6/14/2014   Caleigh Warchol, Haverhill El            
       AAUNE: R 41-01.25  6/14/2014   Caleigh Warchol, Haverhill El            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- Caleigh Warchol           02 Haverhill, MA                 X41-01.25R    12.52m 
 
Girls Javelin Throw Turbo (400 g 12 year old
===================================================================================
       AAUNE: R 50-03  6/14/2014   Josie Mendeszoon, Haverhill El              
       AAUNE: R 50-03  6/14/2014   Josie Mendeszoon, Haverhill El              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Josie Mendeszoon          02 Methuen, MA                       50-03R    15.31m 
  2 Caleigh Warchol           02 Haverhill, MA                     38-01     11.60m 
  3 Sofia Sehulster           02 Windham, NH                       25-02      7.67m 
 -- Oriana Clarke             02 Dorchester, MA                       ND            
 
Girls 100 Meter Dash 13 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 12.45  6/13/2010   Sydney Fisher, Cambridge Je                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Alexis Daly               01 Milton, MA             12.77      13.20   NWI 
  2 Victoria Goon             01 Hingham, MA                       13.95   NWI 
  3 Eliza Licameli            01 Unattached             14.00      14.66   NWI 
  4 Mia Seitz                 01 Arlington, MA                     15.34   NWI 
 
Girls 200 Meter Dash 13 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 25.26  6/13/2010   Sydney Fisher, Cambridge Je                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Victoria Goon             01 Hingham, MA                       30.38   NWI 
  2 Eliza Licameli            01 Unattached             30.00      31.06   NWI 
  3 Mia Seitz                 01 Arlington, MA                     32.48   NWI 
 
Girls 400 Meter Dash 13 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 1:01.76  6/13/2010   Rhyana Freeman, Cambridge Je              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alishah Khan              01 Brookline, MA        1:08.00    1:14.00  
 -- Sean Fontno               01 Cambridge, MA        1:15.00         NT  
 -- Jaelyn Dones              01 Bradford, MA                         NT  
 
Girls 800 Meter Run 13 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 2:25.01  6/13/2010   Maya Halprin-Adams, Cambridge Je          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kenya Mathieu             01 Milton, MA           2:50.00    2:51.44  
 
Girls 1500 Meter Run 13 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 5:01.05  6/13/2010   Maya Halprin -Adams, Cambridge Jets       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Angelise Santos           01 Randolph, MA                    6:24.81  
 
Girls 3000 Meter Run 13 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 11:58.84  6/14/2014   Celia Jessiman, South Shore              
       AAUNE: R 11:58.84  6/14/2014   Celia Jessiman, South Shore              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Celia Jessiman            01 Cohasset, MA                   11:58.84R 
  2 Angelise Santos           01 Randolph, MA        12:45.00   13:36.09  
 
Girls 100 Meter Hurdles 13 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 18.26  6/11/2006   Mina Time, COFL                             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Anna Dechantsreiter       01 Chestnut Hill, MA                 18.72   NWI 
 
Girls 200 Meter Hurdles 13 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 31.76  6/14/2014   Alexis Daly, Cambridge Je                   
       AAUNE: R 31.76  6/14/2014   Alexis Daly, Cambridge Je                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Alexis Daly               01 Milton, MA             28.00      31.76R  NWI 
  2 Anna Dechantsreiter       01 Chestnut Hill, MA      35.00      33.29   NWI 
  3 Kenya Mathieu             01 Milton, MA                        33.31   NWI 
 
Girls High Jump 13 year old
===================================================================================
       AAUNE: R  4-04  6/14/2014   Anna Dechantsreiter, Metropolis T           
       AAUNE: R  4-04  6/14/2014   Anna Dechantsreiter, Metropolis T           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Anna Dechantsreiter       01 Chestnut Hill, MA               4-04.00R     1.32m 
  2 Kenya Mathieu             01 Milton, MA           4-00.00    4-00.00      1.21m 
  3 Eliza Licameli            01 Unattached                      3-10.00      1.16m 
 
Girls Long Jump 13 year old
========================================================================================
       AAUNE: R 15-09  6/14/2014   Alexis Daly, Cambridge Je                   
       AAUNE: R 15-09  6/14/2014   Alexis Daly, Cambridge Je                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Alexis Daly               01 Milton, MA                     15-09.00R  NWI     4.80m 
  2 Eliza Licameli            01 Unattached                     13-01.00   NWI     3.98m 
  3 Victoria Goon             01 Hingham, MA                    12-06.50   NWI     3.82m 
  4 Mia Seitz                 01 Arlington, MA                  11-10.00   NWI     3.60m 
  5 Celia Jessiman            01 Cohasset, MA                   10-10.00   NWI     3.30m 
 
Girls Triple Jump 13 year old
========================================================================================
       AAUNE: R 32-01  6/14/2014   Alexis Daly, Cambridge Je                   
       AAUNE: R 32-01  6/14/2014   Alexis Daly, Cambridge Je                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Alexis Daly               01 Milton, MA          34-00.00   32-01.00R  NWI     9.77m 
 -- Anna Dechantsreiter       01 Chestnut Hill, MA                    ND   NWI           
 
Girls Shot Put 6 lbs 13 year old
===================================================================================
       AAUNE: R 20-07.50  6/14/2014   Celia Jessiman, South Shore              
       AAUNE: R 20-07.50  6/14/2014   Celia Jessiman, South Shore              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Celia Jessiman            01 Cohasset, MA                   20-07.50R     6.28m 
 
Girls 100 Meter Dash 14 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 12.30  6/12/2011   Sydney Fisher, Cambridge Je                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Sarada Murrett-Kam        00 Jamaica Plain, MA      12.58      12.49   NWI 
  2 Jahphiah Gilliard         00 Boston, MA             12.98      12.99   NWI 
  3 Alexandra Sula            00 Hingham, MA                       14.31   NWI 
 
Girls 200 Meter Dash 14 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 25.00  6/12/2011   Sydney Fisher, Cambridge Je                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Jahphiah Gilliard         00 Boston, MA             26.01      25.55   NWI 
 
Girls 400 Meter Dash 14 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 59.29  6/14/2014   Jahphiah Gilliard, Cambridge Je             
       AAUNE: R 59.29  6/14/2014   Jahphiah Gilliard, Cambridge Je             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jahphiah Gilliard         00 Boston, MA             59.89      59.29R 
 
Girls 100 Meter Hurdles 14 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 16.47  2012        Corrinne Kennedy, Unatt                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Bronwyn Sell              00 Brookline, MA          16.00      19.12   NWI 
 
Girls 200 Meter Hurdles 14 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 31.60  6/13/2010   Andrea Bert, NiteHawks                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Bronwyn Sell              00 Brookline, MA          32.00      32.06   NWI 
 
Girls High Jump 14 year old
===================================================================================
       AAUNE: R  4-04  6/14/2014   Alexandra Sula, South Shore                 
       AAUNE: R  4-04  6/14/2014   Alexandra Sula, South Shore                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Alexandra Sula            00 Hingham, MA                     4-04.00R     1.32m 
 
Girls 100 Meter Dash 15-16 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 12.30  7/1/2012    Rhyana Freeman, Cambridge Je                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Abigayle Boisselle        98 Bradford, MA                      14.39   NWI 
  2 Grace Jessiman            98 Cohasset, MA                      14.92   NWI 
  3 Sonia Wiecek              99 Brookline, MA                     16.67   NWI 
 -- Malani Lee                98 S Wellfleet, MA                      NT   NWI 
 
Girls 200 Meter Dash 15-16 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 25.69  2006        Sarah Trotman, Boston International         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Emma Sullivan             98 Weymouth, MA                      28.47   NWI 
  2 Abigayle Boisselle        98 Bradford, MA                      29.83   NWI 
  3 Nadia Shelburne           99 Westwood, MA                      30.15   NWI 
  4 Sonia Wiecek              99 Brookline, MA                     34.25   NWI 
 
Girls 400 Meter Dash 15-16 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 1:01.67  6/10/2007   Monet Brathwaite, Cambridge Jets T        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Emma Sullivan             98 Weymouth, MA                    1:07.31  
  2 Nadia Shelburne           99 Westwood, MA                    1:12.21  
 
Girls 800 Meter Run 15-16 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 2:26.10  2005        Kaitiyn D'Orazio, Unatt                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aria Young                99 Haverhill, MA                   3:04.03  
 
Girls 1500 Meter Run 15-16 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 4:50.26  6/11/2006   Kaitlyn D'Oratio, Unatt                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Grace Jessiman            98 Cohasset, MA                    5:42.71  
 
Girls High Jump 15-16 year old
===================================================================================
       AAUNE: R  4-10  6/14/2014   Grace Jessiman, South Shore                 
       AAUNE: R  4-10  6/14/2014   Grace Jessiman, South Shore                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Grace Jessiman            98 Cohasset, MA                    4-10.00R     1.47m 
  2 Emma Sullivan             98 Weymouth, MA                    4-04.00      1.32m 
  3 Sonia Wiecek              99 Brookline, MA                   4-02.00      1.27m 
 
Girls Long Jump 15-16 year old
========================================================================================
       AAUNE: R 16-04  6/14/2014   Casey Rothschild, Unattached                
       AAUNE: R 16-04  6/14/2014   Casey Rothschild, Unattached                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Casey Rothschild          98 Holliston, MA       15-11.00   16-04.00R  NWI     4.97m 
  2 Abigayle Boisselle        98 Bradford, MA                   13-11.00   NWI     4.24m 
  3 Nadia Shelburne           99 Westwood, MA                   13-02.00   NWI     4.01m 
  4 Emma Sullivan             98 Weymouth, MA                   12-00.00   NWI     3.65m 
 
Girls Triple Jump 15-16 year old
========================================================================================
       AAUNE: R 33-04.50  6/14/2014   Casey Rothschild, Unattached             
       AAUNE: R 33-04.50  6/14/2014   Casey Rothschild, Unattached             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Casey Rothschild          98 Holliston, MA       34-07.50   33-04.50R  NWI    10.17m 
  2 Abigayle Boisselle        98 Bradford, MA                   26-01.00   NWI     7.95m 
 -- Melissa Solomon           98 Dorchester, MA                       ND   NWI           
 
Girls Shot Put 4 kg 15-16 year old
===================================================================================
       AAUNE: R 25-02.75  6/14/2014   Cailan O'Leary, Unattached               
       AAUNE: R 25-02.75  6/14/2014   Cailan O'Leary, Unattached               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Cailan O'Leary            99 Dorchester, MA                 25-02.75R     7.68m 
  2 Kristen Crapsey           99 Haverhill, MA                  21-05.00      6.52m 
  3 Aria Young                99 Haverhill, MA                  19-00.00      5.79m 
 
Girls Discus Throw 1.0 Kg 15-16 year old
===================================================================================
       AAUNE: R 52-09.50  6/14/2014   Aria Young, Haverhill El                 
       AAUNE: R 52-09.50  6/14/2014   Aria Young, Haverhill El                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Aria Young                99 Haverhill, MA                  52-09.50R    16.09m 
  2 Cailan O'Leary            99 Dorchester, MA                 51-01.50     15.58m 
  3 Kristen Crapsey           99 Haverhill, MA                  41-05.50     12.63m 
 
Women 100 Meter Dash 17-19 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 12.50  6/13/2010   Jade Arnold-Scott, Cambridge Je             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Angie Martinez            96 Lawrence Ma, MA                   13.67   NWI 
 -- Serena Hooker             96 Southborough, MA       12.89         NT   NWI 
 
Women 200 Meter Dash 17-19 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 26.45  6/13/2010   Jade Arnold-Scott, Cambridge Je             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Angie Martinez            96 Lawrence Ma, MA                   35.88   NWI 
 
Women 400 Meter Dash 17-19 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 1:00.28  6/13/2010   Daria Braboy, Providence C                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Angie Martinez            96 Lawrence Ma, MA                 1:03.46  
 
Women 800 Meter Run 17-19 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 2:37.69  6/14/2014   Angie Martinez, Haverhill El              
       AAUNE: R 2:37.69  6/14/2014   Angie Martinez, Haverhill El              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Angie Martinez            96 Lawrence Ma, MA                 2:37.69R 
 
Women 1500 Meter Run 17-19 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 4:41.26  6/14/2014   Maya Halprin-Adams, Cambridge Je          
       AAUNE: R 4:41.26  6/14/2014   Maya Halprin-Adams, Cambridge Je          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Maya Halprin-Adams        97 Cambridge, MA        4:42.00    4:41.26R 
 
Women 4x100 Meter Relay 17-19 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 48.12  6/14/2014   Cambridge Jets, Cambridge Je                
                       K Presume, R Freeman, S Hooker, S Fisher          
       AAUNE: R 48.12  6/14/2014   Cambridge Jets, Cambridge Je                
                       K Presume, R Freeman, S Hooker, S Fisher          
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cambridge Jets  'A'                                 48.01      48.12R 
     1) Kenlee Presume 96               2) Rhyana Freeman 97              
     3) Serena Hooker 96                4) Sydney Fisher 97               
 
Women 4x400 Meter Relay 17-19 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 3:59.51  6/14/2014   Cambridge Jets, Cambridge Je              
                         C Sery-Ble, K Presume, M Halprin-Adams, R Freeman 
       AAUNE: R 3:59.51  6/14/2014   Cambridge Jets, Cambridge Je              
                         C Sery-Ble, K Presume, M Halprin-Adams, R Freeman 
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cambridge Jets  'A'                               3:58.00    3:59.51R 
     1) Camille Sery-Ble 97             2) Kenlee Presume 96              
     3) Maya Halprin-Adams 97           4) Rhyana Freeman 97              
 
Boys 100 Meter Dash 8 & Under year old
=================================================================================
       AAUNE: R 14.40  6/14/2008   Davonte Burnett, Cambridge Jets T           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 James Wreh II             06 Cambridge, MA          14.80      14.67   NWI  2 
  2 Jhalen King               06 Boston, MA                        15.39   NWI  2 
  3 Bradford Lee              06 Hingham, MA                       15.47   NWI  1 
  4 Kaden Francillon          06 Medford, MA                       17.21   NWI  1 
  5 John Fulton               07 Weymouth, MA                      17.98   NWI  1 
  6 Denmark Chirunga          07 Lexington, MA                     18.53   NWI  2 
  7 Mason Holmes              06 Haverhill, MA                     19.09   NWI  2 
  8 Psalm Young               06 Haverhill, MA                     19.92   NWI  2 
  9 Derrick Fedikovich        08 Niantic, CT                       21.25   NWI  2 
 10 Abraham Coumbassa         06 Dorchester, MA                    21.39   NWI  2 
 
Boys 200 Meter Dash 8 & Under year old
=================================================================================
       AAUNE: R 31.68  6/14/2014   James Wreh II, Metropolis T                 
       AAUNE: R 31.68  6/14/2014   James Wreh II, Metropolis T                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 James Wreh II             06 Cambridge, MA          30.00      31.68R  NWI  2 
  2 Bradford Lee              06 Hingham, MA                       34.34   NWI  1 
  3 Jhalen King               06 Boston, MA             34.60      34.75   NWI  2 
  4 John Fulton               07 Weymouth, MA                      38.50   NWI  2 
  5 Kaden Francillon          06 Medford, MA                       39.03   NWI  2 
  6 Joseph Haroutunian        06 Salem, NH                         41.38   NWI  1 
  7 Denmark Chirunga          07 Lexington, MA                     41.63   NWI  1 
  8 Davide Bussone            07 Manchester, MA         49.75      49.28   NWI  2 
 
Boys 400 Meter Dash 8 & Under year old
=========================================================================
       AAUNE: R 1:12.61  6/14/2014   James Wreh II, Metropolis T               
       AAUNE: R 1:12.61  6/14/2014   James Wreh II, Metropolis T               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 James Wreh II             06 Cambridge, MA           1.09    1:12.61R 
  2 Kaden Francillon          06 Medford, MA                     1:28.00  
  3 Denmark Chirunga          07 Lexington, MA                   1:35.50  
  4 Davide Bussone            07 Manchester, MA       1:42.00    1:40.00  
  5 Peter Fulton              08 Weymouth, MA                    1:55.72  
 
Boys 800 Meter Run 8 & Under year old
=========================================================================
       AAUNE: R 2:49.90  2005        Daymone Peeples, Boston Chargers          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jacob Daly                06 Milton, MA           2:59.00    3:08.28  
  2 Davide Bussone            07 Manchester, MA       3:57.00    4:03.00  
 
Boys 1500 Meter Run 8 & Under year old
=========================================================================
       AAUNE: R 6:06.92  6/14/2014   Jacob Daly, Cambridge Je                  
       AAUNE: R 6:06.92  6/14/2014   Jacob Daly, Cambridge Je                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jacob Daly                06 Milton, MA           6:03.24    6:06.92R 
 
Boys Long Jump 8 & Under year old
========================================================================================
       AAUNE: R 11-03  6/14/2014   Bradford Lee, South Shore                   
       AAUNE: R 11-03  6/14/2014   Bradford Lee, South Shore                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Bradford Lee              06 Hingham, MA                    11-03.00R  NWI     3.42m 
  2 Jacob Daly                06 Milton, MA                      9-10.00   NWI     2.99m 
  3 Jhalen King               06 Boston, MA                      8-07.50   NWI     2.62m 
  4 Moritz Hug Moesinger      07 Milton, MA                      7-11.00   NWI     2.41m 
  5 Abraham Coumbassa         06 Dorchester, MA                  7-10.50   NWI     2.40m 
  6 Peter Fulton              08 Weymouth, MA                    5-08.50   NWI     1.73m 
  7 Derrick Fedikovich        08 Niantic, CT                     4-06.75   NWI     1.39m 
 
Boys Shot Put 4 lbs 8 & Under year old
===================================================================================
       AAUNE: R 19-10.50  6/14/2014   Mason Holmes, Haverhill El               
       AAUNE: R 19-10.50  6/14/2014   Mason Holmes, Haverhill El               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Mason Holmes              06 Haverhill, MA                  19-10.50R     6.05m 
  2 Joseph Haroutunian        06 Salem, NH                      14-05.25      4.40m 
  3 Psalm Young               06 Haverhill, MA                  13-10.50      4.22m 
 
Boys Javelin Throw Turbo (300 g 8 & Under year old
===================================================================================
       AAUNE: R 43-03  6/14/2014   John Fulton, Unattached                     
       AAUNE: R 43-03  6/14/2014   John Fulton, Unattached                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 John Fulton               07 Weymouth, MA                      43-03R    13.18m 
  2 Mason Holmes              06 Haverhill, MA                     42-01     12.82m 
  3 Joseph Haroutunian        06 Salem, NH                         39-05     12.01m 
  4 Derrick Fedikovich        08 Niantic, CT                       26-05      8.05m 
  5 Psalm Young               06 Haverhill, MA                     22-11      6.98m 
 -- Abraham Coumbassa         06 Dorchester, MA                       ND            
 
Boys 100 Meter Dash 9 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 15.24  2006        Glen Smith, Cambridge Jets                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Izayah Bustamante         05 Haverhill, MA                     15.76   NWI 
  2 Jake Bell                 05 Hingham, MA                       15.90   NWI 
 
Boys 200 Meter Dash 9 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 28.88  2009        Davonte Burnett, Cambridge Jets             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Jake Bell                 05 Hingham, MA                       35.67   NWI 
  2 Izayah Bustamante         05 Haverhill, MA                     36.24   NWI 
  3 Jacob Donoghue            05 Haverhill, MA                     43.59   NWI 
 
Boys 400 Meter Dash 9 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 1:13.14  6/13/2010   Ronald Sullivan, Cambridge Je             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Marco Bussone             05 Manchester, MA       1:20.00    1:20.69  
  2 Tommy Janes               05 Chestnut Hill, MA               1:23.31  
  3 Jacob Donoghue            05 Haverhill, MA                   1:32.87  
 -- Luke Polomoscanik         05 Methuen, MA                          NT  
 
Boys 800 Meter Run 9 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 2:43.18  2006        Daymone Peeples, Boston Chargers          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Samuel Orcutt             05 Medford, MA          2:55.00    3:04.06  
  2 Marco Bussone             05 Manchester, MA       2:58.00    3:08.47  
  3 Matthew Deluca            05 Methuen, MA                     3:16.25  
 
Boys 1500 Meter Run 9 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 5:38.10  6/13/2010   Daniel Bennett, NiteHawks                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Marco Bussone             05 Manchester, MA       6:08.00    5:51.77  
 
Boys High Jump 9 year old
===================================================================================
       AAUNE: R  3-00  6/14/2014   Tommy Janes, Metropolis T                   
       AAUNE: R  3-00  6/14/2014   Tommy Janes, Metropolis T                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Tommy Janes               05 Chestnut Hill, MA               3-00.00R     0.91m 
 
Boys Long Jump 9 year old
========================================================================================
       AAUNE: R 9-06.75  6/14/2014   Jake Bell, South Shore                    
       AAUNE: R 9-06.75  6/14/2014   Jake Bell, South Shore                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Jake Bell                 05 Hingham, MA                     9-06.75R  NWI     2.91m 
  2 Izayah Bustamante         05 Haverhill, MA                   9-05.50   NWI     2.88m 
  3 Tommy Janes               05 Chestnut Hill, MA               6-06.50   NWI     1.99m 
 
Boys Shot Put 6 lbs 9 year old
===================================================================================
       AAUNE: R 11-11.50  6/14/2014   Matthew Deluca, Haverhill El             
       AAUNE: R 11-11.50  6/14/2014   Matthew Deluca, Haverhill El             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Matthew Deluca            05 Methuen, MA                    11-11.50R     3.64m 
 
Boys Javelin Throw Turbo (400 g 9 year old
===================================================================================
       AAUNE: R 22-11  6/14/2014   Matthew Deluca, Haverhill El                
       AAUNE: R 22-11  6/14/2014   Matthew Deluca, Haverhill El                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Matthew Deluca            05 Methuen, MA                       22-11R     6.98m 
  2 Jacob Donoghue            05 Haverhill, MA                     22-01      6.73m 
 -- Luke Polomoscanik         05 Methuen, MA                          ND            
 
Boys 100 Meter Dash 10 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 13.21  6/13/2010   Davonte Burnett, Cambridge Je               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Devon Marshall            04 Hyde Park, MA          15.43      14.53   NWI 
  2 Curtis Ewing              04 Worcester, MA          16.00      14.80   NWI 
 
Boys 200 Meter Dash 10 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 27.01  6/13/2010   Davonte Burnett, Cambridge Je               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Devon Marshall            04 Hyde Park, MA          34.00      30.28   NWI 
  2 Curtis Ewing              04 Worcester, MA          31.00      31.34   NWI 
  3 Vishal Romero             04 Medford, MA            32.00      37.38   NWI 
  4 Sarmad Ameli              04 Brooklin, MA                      40.98   NWI 
 
Boys 400 Meter Dash 10 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 1:06.56  2001        Louis Mayhew, Cambridge Jets              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cole Bourgeois            04 Duxbury, MA                     1:21.39  
  2 Vishal Romero             04 Medford, MA          1:18.00    1:40.07  
 -- John Costa                04 Haverhill, MA                        NT  
 
Boys 800 Meter Run 10 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 2:41.66  6/11/2006   Amos Cariati, PROV                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Andrew Young              04 Londonderry, NH                 2:54.63  
  2 Marcos Olivieri           04 Methuen, MA                     3:00.25  
  3 Azariah Hooper            04 Haverhill, MA                   3:02.85  
 
Boys 1500 Meter Run 10 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 5:29.70  6/11/2006   Amos Cariati, PROV                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Marcos Olivieri           04 Methuen, MA                     5:51.52  
  2 Azariah Hooper            04 Haverhill, MA                   5:58.60  
  3 Andrew Young              04 Londonderry, NH                 6:11.74  
 
Boys Long Jump 10 year old
========================================================================================
       AAUNE: R 10-01.50  6/14/2014   Marcos Olivieri, Haverhill El            
       AAUNE: R 10-01.50  6/14/2014   Marcos Olivieri, Haverhill El            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Marcos Olivieri           04 Methuen, MA                    10-01.50R  NWI     3.08m 
  2 Devon Marshall            04 Hyde Park, MA       10-00.00    9-04.75   NWI     2.86m 
  3 Vishal Romero             04 Medford, MA                     8-05.25   NWI     2.57m 
  4 Sarmad Ameli              04 Brooklin, MA                    7-07.00   NWI     2.31m 
 
Boys Shot Put 6 lbs 10 year old
===================================================================================
       AAUNE: R 17-03  6/14/2014   Curtis Ewing, Cambridge Je                  
       AAUNE: R 17-03  6/14/2014   Curtis Ewing, Cambridge Je                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Curtis Ewing              04 Worcester, MA                  17-03.00R     5.25m 
 
Boys Javelin Throw Turbo (400 g 10 year old
===================================================================================
       AAUNE: R 58-07  6/14/2014   Azariah Hooper, Haverhill El                
       AAUNE: R 58-07  6/14/2014   Azariah Hooper, Haverhill El                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Azariah Hooper            04 Haverhill, MA                     58-07R    17.85m 
  2 Andrew Young              04 Londonderry, NH                   40-07     12.36m 
 -- Sarmad Ameli              04 Brooklin, MA                         ND            
 -- John Costa                04 Haverhill, MA                        ND            
 
Boys 100 Meter Dash 11 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 12.56  6/12/2011   Davonte Burnett, Cambridge Je               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Andrew Mclister           03 Hingham, MA                       17.11   NWI 
 
Boys 800 Meter Run 11 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 2:31.13  6/14/2014   Ryan Young, Haverhill El                  
       AAUNE: R 2:31.13  6/14/2014   Ryan Young, Haverhill El                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ryan Young                03 Londonderry, NH                 2:31.13R 
  2 Peter Crapsey Jr.         03 Haverhill, MA                   2:36.91  
 
Boys 1500 Meter Run 11 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 4:58.84  6/14/2014   James Donahue, Unattached                 
       AAUNE: R 4:58.84  6/14/2014   James Donahue, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 James Donahue             03 Reading, MA                     4:58.84R 
  2 Ryan Young                03 Londonderry, NH                 5:01.99  
  3 Peter Crapsey Jr.         03 Haverhill, MA                   5:12.06  
 
Boys 3000 Meter Run 11 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 10:52.43  6/14/2014   James Donahue, Unattached                
       AAUNE: R 10:52.43  6/14/2014   James Donahue, Unattached                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 James Donahue             03 Reading, MA                    10:52.43R 
  2 Ryan Young                03 Londonderry, NH                15:43.28  
  2 Peter Crapsey Jr.         03 Haverhill, MA                  15:43.28  
 
Boys Long Jump 11 year old
========================================================================================
       AAUNE: R  9-11  6/14/2014   Andrew Mclister, South Shore                
       AAUNE: R  9-11  6/14/2014   Andrew Mclister, South Shore                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Andrew Mclister           03 Hingham, MA                     9-11.00R  NWI     3.02m 
 
Boys 100 Meter Dash 12 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 12.60  6/14/2008   Bryon Vaughn, Cambridge Jets T              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Abayomi Graham            02 Dorchester, MA         13.80      13.81   NWI 
  2 Noah Osias                02 Salem, NH                         14.84   NWI 
 
Boys 400 Meter Dash 12 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 59.45  1999        Jonathan Jean-Louis, Cambridge Jets         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stephen Irving Jr.        02 Dorchester, MA       1:00.00    1:02.44  
  2 Abayomi Graham            02 Dorchester, MA                  1:10.05  
  3 Noah Osias                02 Salem, NH                       1:11.37  
 
Boys 1500 Meter Run 12 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 5:07.10  2012        Qinn Gangadharam, Cambridge Jets          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Leo Bar Lautmann          02 Brookline, MA                   5:54.88  
 
Boys 3000 Meter Run 12 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 11:28.77  6/13/2010   Micheal Dunkin, South Shore              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Leo Bar Lautmann          02 Brookline, MA                  15:43.29  
 
Boys 80 Meter Hurdles 12 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 13.67  6/14/2014   Stephen Irving Jr., Metropolis T            
       AAUNE: R 13.67  6/14/2014   Stephen Irving Jr., Metropolis T            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Stephen Irving Jr.        02 Dorchester, MA         14.80      13.67R  NWI 
 
Boys Long Jump 12 year old
========================================================================================
       AAUNE: R 13-05.50  6/14/2014   Abayomi Graham, Metropolis T             
       AAUNE: R 13-05.50  6/14/2014   Abayomi Graham, Metropolis T             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Abayomi Graham            02 Dorchester, MA      14-04.75   13-05.50R  NWI     4.10m 
  2 Stephen Irving Jr.        02 Dorchester, MA      15-10.00   12-09.00   NWI     3.88m 
  3 Leo Bar Lautmann          02 Brookline, MA                  11-06.00   NWI     3.50m 
 
Boys Shot Put 6 lbs 12 year old
===================================================================================
       AAUNE: R 23-00.25  6/14/2014   Noah Osias, Haverhill El                 
       AAUNE: R 23-00.25  6/14/2014   Noah Osias, Haverhill El                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Noah Osias                02 Salem, NH                      23-00.25R     7.01m 
 
Boys 100 Meter Dash 13 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 11.90  6/12/2011   Shayne Simpson, Unattached                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Jovan King                01 Boston, MA             12.50      12.03   NWI 
  2 David Alexander           01 Chestnut Hill, MA      13.00      12.70   NWI 
  3 Adam Gyuris               01 Lincoln, MA                       12.95   NWI 
  4 Gregory Desrosiers        01 Lawrence, MA                      13.31   NWI 
  5 Jaelen Whyte              01 Boston, MA             14.30      14.70   NWI 
  6 Nathan Hill               01 Hingham, MA                       15.63   NWI 
 -- Tyrese Marshall           01 Hyde Park, MA          15.03         NT   NWI 
 -- Jackson Mclister          01 Hingham, MA                          NT   NWI 
 
Boys 200 Meter Dash 13 year old
=================================================================================
       AAUNE: R 25.10  6/14/2014   Jovan King, Metropolis T                    
       AAUNE: R 25.10  6/14/2014   Jovan King, Metropolis T                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Jovan King                01 Boston, MA             25.70      25.10R  NWI  2 
  2 Trevor Lewis              01 Arlington, MA          27.87      25.99   NWI  2 
  3 Adam Gyuris               01 Lincoln, MA                       27.83   NWI  1 
  4 Jaelen Whyte              01 Boston, MA             27.90      31.10   NWI  2 
  5 Gregory Desrosiers        01 Lawrence, MA                      45.97   NWI  1 
 
Boys 400 Meter Dash 13 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 58.91  6/12/2011   Greg Moschella, Nitehawks Sp                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gregory Desrosiers        01 Lawrence, MA                      59.26  
  2 Jordan Collins            01 Dorchester, MA         59.28    1:00.19  
  3 Trevor Lewis              01 Arlington, MA        1:01.00    1:01.59  
  4 Tyrese Marshall           01 Hyde Park, MA        1:05.00    1:02.62  
 
Boys 800 Meter Run 13 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 2:22.22  6/14/2014   Gregory Desrosiers, Haverhill El          
       AAUNE: R 2:22.22  6/14/2014   Gregory Desrosiers, Haverhill El          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gregory Desrosiers        01 Lawrence, MA                    2:22.22R 
  2 Nathan Sleiman            01 Quincy, MA           2:19.00    2:32.22  
  3 Jon Diaz                  01 Brookline, MA        2:25.00    2:36.41  
  4 Leighton Young            01 Haverhill, MA                   2:42.06  
  5 Ofek Mann                 01 Brookline, MA                   2:54.57  
 
Boys 1500 Meter Run 13 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 4:48.13  6/14/2014   Jon Diaz, Cambridge Je                    
       AAUNE: R 4:48.13  6/14/2014   Jon Diaz, Cambridge Je                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jon Diaz                  01 Brookline, MA        4:49.00    4:48.13R 
  2 Sergei Lefaivre           01 Brookline, MA        4:49.25    4:50.56  
  3 Leighton Young            01 Haverhill, MA                   5:38.23  
 
Boys 3000 Meter Run 13 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 10:23.00  2012        Daniel O'Donoghue, Unatt                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sergei Lefaivre           01 Brookline, MA       10:30.00   10:46.03  
 
Boys 100 Meter Hurdles 13 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 17.07  6/13/2010   Kamran Husain, Uantt                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Nathan Sleiman            01 Quincy, MA             16.95      18.47   NWI 
 
Boys 200 Meter Hurdles 13 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 30.40  6/14/2014   Nathan Sleiman, Quincy Stars                
       AAUNE: R 30.40  6/14/2014   Nathan Sleiman, Quincy Stars                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Nathan Sleiman            01 Quincy, MA             30.85      30.40R  NWI 
  2 Karel Durant              01 Boston, MA             35.00      31.31   NWI 
  3 Ofek Mann                 01 Brookline, MA          32.00      34.97   NWI 
  4 Daniel Bennett            01 Sherborn, MA                      38.26   NWI 
 
Boys High Jump 13 year old
===================================================================================
       AAUNE: R  4-04  6/14/2014   Frederick Sell, Cambridge Je                
       AAUNE: R  4-04  6/14/2014   Frederick Sell, Cambridge Je                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Frederick Sell            01 Brookline, MA                   4-04.00R     1.32m 
  2 Daniel Bennett            01 Sherborn, MA         4-03.00    3-10.00      1.16m 
 
Boys Long Jump 13 year old
========================================================================================
       AAUNE: R 18-04  6/14/2014   Jovan King, Metropolis T                    
       AAUNE: R 18-04  6/14/2014   Jovan King, Metropolis T                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Jovan King                01 Boston, MA          17-10.00   18-04.00R  NWI     5.58m 
  2 Adam Gyuris               01 Lincoln, MA                    14-05.00   NWI     4.39m 
  3 Jaelen Whyte              01 Boston, MA          14-00.00   13-07.50   NWI     4.15m 
  4 Karel Durant              01 Boston, MA                     13-03.00   NWI     4.03m 
  5 Frederick Sell            01 Brookline, MA                  13-00.00   NWI     3.96m 
  6 Ofek Mann                 01 Brookline, MA       12-00.00   12-10.00   NWI     3.91m 
  7 Nathan Hill               01 Hingham, MA                    11-09.00   NWI     3.58m 
 
Boys Triple Jump 13 year old
========================================================================================
       AAUNE: R 30-08.50  6/14/2014   Nathan Sleiman, Quincy Stars             
       AAUNE: R 30-08.50  6/14/2014   Nathan Sleiman, Quincy Stars             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Nathan Sleiman            01 Quincy, MA          33-06.00   30-08.50R  NWI     9.35m 
 
Boys Shot Put 4 kg 13 year old
===================================================================================
       AAUNE: R 36-02.50  6/14/2014   Richard Leighton Graham, Unattached      
       AAUNE: R 36-02.50  6/14/2014   Richard Leighton Graham, Unattached      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Richard Leighton Graham   01 Hyde Park, MA                  36-02.50R    11.03m 
  2 Daniel Bennett            01 Sherborn, MA        30-00.00   24-01.25      7.34m 
  3 Leighton Young            01 Haverhill, MA                  18-03.25      5.56m 
 
Boys Discus Throw 1.0 Kg 13 year old
===================================================================================
       AAUNE: R 79-05.50  6/14/2014   Richard Leighton Graham, Unattached      
       AAUNE: R 79-05.50  6/14/2014   Richard Leighton Graham, Unattached      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Richard Leighton Graham   01 Hyde Park, MA                  79-05.50R    24.21m 
  2 Daniel Bennett            01 Sherborn, MA           70-00   77-00.25     23.47m 
  3 Leighton Young            01 Haverhill, MA                  36-02.75     11.04m 
 
Boys 100 Meter Dash 14 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 11.31  6/14/2014   Davonte Burnett, Cambridge Je               
       AAUNE: R 11.31  6/14/2014   Davonte Burnett, Cambridge Je               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Davonte Burnett           00 Hyde Park, MA          11.58      11.31R  NWI 
  2 Yevgeniy Meleshkevich     00 Westborough, MA        11.66      11.56   NWI 
 
Boys 200 Meter Dash 14 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 24.07  6/14/2014   Yevgeniy Meleshkevich, Unattached           
       AAUNE: R 24.07  6/14/2014   Yevgeniy Meleshkevich, Unattached           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Yevgeniy Meleshkevich     00 Westborough, MA        24.09      24.07R  NWI 
  2 Tim Lambright             00 Dorchester, MA                    26.89   NWI 
 
Boys 400 Meter Dash 14 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 54.24  6/14/2014   Davonte Burnett, Cambridge Je               
       AAUNE: R 54.24  6/14/2014   Davonte Burnett, Cambridge Je               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Davonte Burnett           00 Hyde Park, MA          52.65      54.24R 
  2 Jaylin Turner             00 Roxbury, MA          1:01.00    1:04.49  
  3 Micah Card                00 Hyde Park, MA                   1:05.46  
  4 Tim Lambright             00 Dorchester, MA                  1:08.14  
 
Boys 800 Meter Run 14 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 2:11.32  1999        Curtis Jackman Jr, Cambridge Jets         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Quinn Gangadharan         00 Brookline, MA        2:04.55    2:11.89  
  2 Micah Card                00 Hyde Park, MA                   2:38.41  
 
Boys 1500 Meter Run 14 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 4:28.01  1999        Curtis Jackman Jr., Cambridge Jets        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Quinn Gangadharan         00 Brookline, MA        4:23.00    4:29.51  
 
Boys 4x800 Meter Relay 14 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 8:52.89  6/14/2014   Cambridge Jets, Cambridge Je              
                         D Burnett, J Turner, J Collins, Q Gangadharan     
       AAUNE: R 8:52.89  6/14/2014   Cambridge Jets, Cambridge Je              
                         D Burnett, J Turner, J Collins, Q Gangadharan     
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cambridge Jets  'A'                               8:45.00    8:52.89R 
     1) Davonte Burnett 00              2) Jaylin Turner 00               
     3) Jordan Collins 01               4) Quinn Gangadharan 00           
 
Boys High Jump 14 year old
===================================================================================
       AAUNE: R  4-06  6/14/2014   Micah Card, Metropolis T                    
       AAUNE: R  4-06  6/14/2014   Micah Card, Metropolis T                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Micah Card                00 Hyde Park, MA        4-03.75    4-06.00R     1.37m 
 
Boys 100 Meter Dash 15-16 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 11.10  6/14/2008   Bradley Mattocks, Unattached                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Elijah McCall             99 Cambridge, MA                     13.87   NWI 
 -- Jacob Mendeszoon          99 Methuen, MA                          NT   NWI 
 
Boys 200 Meter Dash 15-16 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 23.29  6/14/2014   Greg Moschella, Cambridge Je                
       AAUNE: R 23.29  6/14/2014   Greg Moschella, Cambridge Je                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Greg Moschella            98 Westboro, MA           23.10      23.29R  NWI 
  2 Billy Powers              99 Seabrook, NH                      24.58   NWI 
  3 Jensey Gabin              98 Haverhill, MA                     25.58   NWI 
  4 Elijah McCall             99 Cambridge, MA                     28.75   NWI 
  5 Jacob Mendeszoon          99 Methuen, MA                       30.97   NWI 
 
Boys 400 Meter Dash 15-16 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 51.81  6/14/2014   Greg Moschella, Cambridge Je                
       AAUNE: R 51.81  6/14/2014   Greg Moschella, Cambridge Je                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Greg Moschella            98 Westboro, MA           50.56      51.81R 
  2 Jensey Gabin              98 Haverhill, MA                     57.56  
  3 Gabriel Martinez          99 Arlington, MA                   1:00.00  
 
Boys 800 Meter Run 15-16 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 2:03.89  6/14/2014   Cristos Argys, Unattached                 
       AAUNE: R 2:03.89  6/14/2014   Cristos Argys, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cristos Argys             98 East Greenwich, RI   2:00.00    2:03.89R 
  2 Ethan Schaefer            99 Brookline, MA        2:17.00    2:22.53  
  3 Gabriel Martinez          99 Arlington, MA                   2:36.05  
 
Boys 1500 Meter Run 15-16 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 4:41.08  2006        Benjamin Mattocks, Sudbury                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ethan Schaefer            99 Brookline, MA        4:39.00    4:44.23  
  2 Kevin Fischer             99 Weymouth, MA                    5:17.09  
 
Boys 3000 Meter Run 15-16 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 10:14.36  6/13/2010   Jack Schrupp, Lakeside Haw               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kevin Fischer             99 Weymouth, MA                   11:01.53  
 
Boys 110 Meter Hurdles 15-16 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 15.38  2012        Jordan Samuels, Cambridge Jets              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Billy Powers              99 Seabrook, NH                      17.22   NWI 
  2 Connor Sheridan           99 East Greenwich, RI     17.50      17.75   NWI 
 
Boys 400 Meter Hurdles 15-16 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 1:02.95  6/13/2010   Trevor Tuplin, South Shore                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Billy Powers              99 Seabrook, NH                    1:06.55  
 
Boys High Jump 15-16 year old
===================================================================================
       AAUNE: R  5-00  6/14/2014   Connor Sheridan, Unattached                 
       AAUNE: R  5-00  6/14/2014   Connor Sheridan, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Connor Sheridan           99 East Greenwich, RI   5-04.00    5-00.00R     1.52m 
 
Boys Long Jump 15-16 year old
========================================================================================
       AAUNE: R 19-11.50  6/14/2014   Sam Koss, Unattached                     
       AAUNE: R 19-11.50  6/14/2014   Sam Koss, Unattached                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Sam Koss                  99 North Falmouth, MA  20-04.00   19-11.50R  NWI     6.08m 
  2 Connor Sheridan           99 East Greenwich, RI  18-00.00   17-05.50   NWI     5.32m 
  3 Jensey Gabin              98 Haverhill, MA                  17-02.00   NWI     5.23m 
 
Boys Triple Jump 15-16 year old
========================================================================================
       AAUNE: R 37-02  6/14/2014   Jensey Gabin, Haverhill El                  
       AAUNE: R 37-02  6/14/2014   Jensey Gabin, Haverhill El                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Jensey Gabin              98 Haverhill, MA                  37-02.00R  NWI    11.32m 
 
Boys Shot Put 12 lbs 15-16 year old
===================================================================================
       AAUNE: R 22-09.75  6/14/2014   Jacob Mendeszoon, Haverhill El           
       AAUNE: R 22-09.75  6/14/2014   Jacob Mendeszoon, Haverhill El           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jacob Mendeszoon          99 Methuen, MA                    22-09.75R     6.95m 
  2 Kevin Fischer             99 Weymouth, MA                   15-07.75      4.76m 
 
Boys Discus Throw 1.6 Kg 15-16 year old
===================================================================================
       AAUNE: R 83-04.25  6/14/2014   Connor Sheridan, Unattached              
       AAUNE: R 83-04.25  6/14/2014   Connor Sheridan, Unattached              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Connor Sheridan           99 East Greenwich, RI    110-00   83-04.25R    25.40m 
  2 Jacob Mendeszoon          99 Methuen, MA                    61-05.50     18.73m 
 
Men 100 Meter Dash 17-19 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 10.82  6/13/2010   Blest Norris, Providence C                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Lamine Gueye              97 Albany, NY             11.21      11.75   NWI 
  2 Gregory Butler            96 Ashland, MA            11.90      12.53   NWI 
 
Men 200 Meter Dash 17-19 year old
==============================================================================
       AAUNE: R 22.26  6/13/2010   Blest Norris, Providence C                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Lamine Gueye              97 Albany, NY             23.54      23.50   NWI 
 
Men 1500 Meter Run 17-19 year old
=========================================================================
       AAUNE: R 4:35.84  6/14/2014   Gregory Butler, Unattached                
       AAUNE: R 4:35.84  6/14/2014   Gregory Butler, Unattached                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gregory Butler            96 Ashland, MA          4:56.00    4:35.84R 
 
Men High Jump 17-19 year old
===================================================================================
       AAUNE: R  5-10  6/14/2014   Cole Burbage, Unattached                    
       AAUNE: R  5-10  6/14/2014   Cole Burbage, Unattached                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Cole Burbage              97 Wayland, MA          5-06.00    5-10.00R     1.77m 
  2 Liam Burbage              97 Wayland, MA          5-06.00    5-08.00      1.72m