2014 Northeast Conference Indoor Champion - 2/16/2014             
                     at Harvard University, Cambridge, MA                      
                                    Results                                    
 
Event 4  Boys 4x200 Meter Relay Bantam
=======================================================================
     AAUNCIC: R 1:55.73  3/1/2008    Miami Gardens Express, Miami Garden       
                         R Champlain, M Decius, D Hylton, C Lamb           
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Delco Stallions  'A'                                2:15.07    6   
     1) Billops, Avery 9                2) Dixon, Tremayne 9              
     3) Stevens, Terrell 9              4) Jones, Jordin 10               
 
Event 6  Boys 4x200 Meter Relay Midget
=======================================================================
     AAUNCIC: R 1:54.37  3/10/2007   Supersonics T.C., Supersonics             
                         J James, J Walker, J Williams, M Hatchett         
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 The Athlete's Academy  'A'                          2:05.78    6   
     1) Bunch, Blaine 11                2) Cooper, Malik 12               
     3) Crews, Dylan 12                 4) Hagans, Sahmir 12              
 
Event 8  Boys 4x200 Meter Relay Youth
=======================================================================
     AAUNCIC: R 1:40.43  2/15/2009   Supersonics T.C., SUPE                    
                         K Evans, J Walker, M Hatchett, J James            
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 The Athlete's Academy  'A'                          1:42.78    6   
     1) Hawkins, Daiyann 13             2) Prior, Lawrence 14             
     3) Wiggins, Deshaun 14             4) Dupell, Bobby 14               
  2 Cambridge Jets Youth T&F Club  'A'                  1:45.62    4   
     1) Collins, Jordan 13              2) Gangadharan, Quinn 14          
     3) Burnett, Davonte 14             4) Schaefer, Ethan 15             
 
Event 12  Boys 3000 Meter Run Midget
=======================================================================
     AAUNCIC: R 10:27.47  3/11/2006   Sergio Wilcher, Plainfield Tsuna         
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Norris, Jadon             12 The Athlete'          12:53.77    6   
 
Event 14  Boys 3000 Meter Run Sub-Youth
=======================================================================
     AAUNCIC: R 10:08.00  3/10/2013   Matthew Remigino, Unattached             
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pinheiro, Acasio          13 Unattached            10:15.12    6   
  2 Wainwright, Damani        13 Unity Expres          10:39.19    4   
  3 LeFaivre, Sergei          13 Cambridge Je          10:47.91    2   
  4 Sleiman, Nathan           13 Unattached            11:30.36    1   
  5 Paragas, Spencer          13 New Haven Ag          12:09.62  
 
Event 18  Boys 15-18 3000 Meter Run High School
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rubin, Aaron              17 Unattached             9:48.68    6   
 
Event 20  Boys 55 Meter Hurdles Sub-Midget
=======================================================================
     AAUNCIC: R  9.22  3/10/2007   Mecca Gonzalez, Worcester Track             
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vecellio, Jack            11 Unattached               10.74    6   
  2 Bussey, Isaiah            11 Raleigh Rock             10.92    4   
  3 Mitchell, Darius          11 Metropolis T             12.29    2   
  4 Pasko, Michael            11 Wellesley Yo             12.66    1   
 
Event 22  Boys 55 Meter Hurdles Midget
=======================================================================
     AAUNCIC: R  9.54  3/10/2013   Elby Omohundro, Fleet Midlot                
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Graham, Abayomi           12 Metropolis T             12.13    6   
 
Event 24  Boys 55 Meter Hurdles Sub-Youth
=======================================================================
     AAUNCIC: R  9.61  3/1/2008    Jalon White, New Haven Ag                   
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bussey, Jakobe            13 Raleigh Rock              9.34R   6   
  2 Spencer, Kevin            13 New Haven Ag             11.98    4   
 
Event 26  Boys 55 Meter Hurdles Youth
=======================================================================
     AAUNCIC: R  8.78  2/14/2010   Jordan Samuels, Cambridge Je                
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cruickshank, Aron         14 Metropolis T              8.65R   6   
  2 Omohundro, Elby           14 Fleet Midlot              8.81    4   
  3 Irizarry, Frankie         14 Unattached                9.28    2   
  4 Christie, Michael         14 New Haven Ag             10.19    1   
 
Event 30  Boys 55 Meter Dash Primary
===================================================================
     AAUNCIC: R  8.53  3/1/2008    Davonte Burnett, Cambridge Je               
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Wreh, James                8 Cambridge Je              9.04q  1 
  2 Whittington, Jah' Sear     8 The Athlete'              9.05q  3 
  3 King, Jhalen               8 Metropolis T              9.40q  2 
  4 Billups, Kayan             8 Delco Stalli              9.41q  2 
  5 Walters, Elijah            8 Unattached                9.67q  3 
  6 McNeill, Nicodemus         8 Delco Stalli              9.87q  1 
  7 Cooper, Noah               7 Morris Count             10.02q  3 
  8 Shakes, King               8 Cambridge Je             10.14q  3 
  9 Fulton, John               7 Unattached               10.27   1 
 10 Roof, cameron              8 Cambridge Je             10.98   2 
 11 Walters, James             7 Cambridge Je             11.01   2 
 12 Iyer, Shuban               8 Elite Runner             11.04   2 
 13 Gangadharan, Jace          7 Cambridge Je             11.33   3 
 14 Heffess, Solomon           8 Cambridge Je             11.59   3 
 15 Cartwright, Jonathan       6 Cambridge Je             11.76   3 
 16 McNeill, Pharaoh           6 Delco Stalli             12.50   1 
 17 Taylor, Keylin             8 Cambridge Je             12.58   1 
 18 Fulton, Peter              6 Unattached               12.91   2 
 
Event 30  Boys 55 Meter Dash Primary
=======================================================================
     AAUNCIC: R  8.53  3/1/2008    Davonte Burnett, Cambridge Je               
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Wreh, James                8 Cambridge Je              8.86    6   
  2 Whittington, Jah' Sear     8 The Athlete'              8.99    4   
  3 King, Jhalen               8 Metropolis T              9.26    2   
  4 Walters, Elijah            8 Unattached                9.58    1   
  5 Billups, Kayan             8 Delco Stalli              9.74  
  6 McNeill, Nicodemus         8 Delco Stalli              9.86  
  7 Cooper, Noah               7 Morris Count              9.90  
  8 Shakes, King               8 Cambridge Je             10.64  
 
Event 32  Boys 55 Meter Dash Sub-Bantam
=======================================================================
     AAUNCIC: R  8.28  3/1/2008    Justin Brown, Miami Garden                  
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cuttino, Meikhi            9 Rde                       8.91    6   
  2 Brown, Lathan              9 Tnt Express               9.02    4   
  3 Poole, Jordan              9 Burlington T              9.16    2   
  4 Patrick, Assad             9 Delco Stalli              9.36    1   
  5 burleigh, owen             9 South Shore              10.38  
  6 Soliva, Joseph             9 Wellesley Yo             10.67  
 
Event 34  Boys 55 Meter Dash Bantam
=======================================================================
     AAUNCIC: R  7.84  2/14/2010   Davonte Burnett, Cambridge Je               
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Haynes, Jaidin            10 Elite Runner              8.57    6   
  2 Ewing, Curtis             10 Cambridge Je              8.85    4   
  3 Wright, Avion             10 Delco Stalli              8.91    2   
  4 Seaborn, Rudy             10 Wellesley Yo              9.19    1   
  5 Marrero, Gary             10 Rde                       9.21  
  6 Mittal, Aviral            10 Elite Runner             12.24  
 
Event 36  Boys 55 Meter Dash Sub-Midget
===================================================================
     AAUNCIC: R  7.32  3/10/2007   Derek Armstrong, Westbury TC                
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Campbell, Jordan          11 Rde                       8.14q  2 
  2 Owens, Asad               11 Delco Stalli              8.21q  2 
  3 Love, Kyle                11 Delco Stalli              8.24q  2 
  4 Gould, Jaeden             11 Unity Expres              8.34q  1 
  5 Workman, Rawle            11 Morris Count              8.42q  1 
  6 Cooper, Connor            11 Morris Count              8.60q  2 
  7 Bussey, Isaiah            11 Raleigh Rock              8.69q  2 
  8 Smith, Shawn              11 Rde                       9.34q  1 
  9 Tolay, Borja              11 Wellesley Yo              9.49   1 
 
Event 36  Boys 55 Meter Dash Sub-Midget
=======================================================================
     AAUNCIC: R  7.32  3/10/2007   Derek Armstrong, Westbury TC                
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Campbell, Jordan          11 Rde                       8.06    6   
  2 Owens, Asad               11 Delco Stalli              8.16    4   
  3 Love, Kyle                11 Delco Stalli              8.31    2   
  4 Gould, Jaeden             11 Unity Expres              8.43    1   
  5 Workman, Rawle            11 Morris Count              8.53  
  6 Bussey, Isaiah            11 Raleigh Rock              8.58  
  7 Cooper, Connor            11 Morris Count              8.64  
  8 Smith, Shawn              11 Rde                       9.41  
 
Event 38  Boys 55 Meter Dash Midget
=======================================================================
     AAUNCIC: R  7.59  3/10/2012   Davontte Burnett, Cambridge Je              
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Blount, Demonte           12 Unity Expres              8.06    6   
  2 Wright, Donovan           12 Burlington T              8.27    4   
  3 Johnson, Zaire            12 Delco Stalli              8.36    2   
 
Event 40  Boys 55 Meter Dash Sub-Youth
===================================================================
     AAUNCIC: R  7.05  2/15/2009   Jamauri Bogan, Comets T C O                 
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 King, Jovan               13 Metropolis T              7.44q  1 
  2 Bussey, Jakobe            13 Raleigh Rock              7.87q  2 
  3 Alexander, David          13 Unattached                7.92q  2 
  4 Fontaine III, Ives        13 Cambridge Je              7.95q  1 
  5 Holt, Brandon             13 Rde                       7.97q  1 
  6 Gorriaran, Maximilian     13 Providence C              8.24q  1 
  7 Whyte., Jaelen            13 Metropolis T              8.69q  2 
  8 Nichols, Shiloh           13 Rde                       8.71q  2 
  9 Spencer, Kevin            13 New Haven Ag              9.23   1 
 10 Nyinah, Kwadwo            13 Elite Runner              9.93   2 
 
Event 40  Boys 55 Meter Dash Sub-Youth
=======================================================================
     AAUNCIC: R  7.05  2/15/2009   Jamauri Bogan, Comets T C O                 
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 King, Jovan               13 Metropolis T              7.31    6   
  2 Bussey, Jakobe            13 Raleigh Rock              7.78    4   
  3 Holt, Brandon             13 Rde                       7.83    2   
  4 Alexander, David          13 Unattached                7.83    1   
  5 Fontaine III, Ives        13 Cambridge Je              8.08  
  6 Gorriaran, Maximilian     13 Providence C              8.20  
  7 Nichols, Shiloh           13 Rde                       8.50  
  8 Whyte., Jaelen            13 Metropolis T              8.72  
 
Event 42  Boys 55 Meter Dash Youth
===================================================================
     AAUNCIC: R  6.91  2/15/2009   Jamaal James, SUPE                          
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Nias, Jailen              14 Zodiacs Trac              7.25q  1 
  2 Sanchez, Isaiah           14 Rde                       7.34q  2 
  3 Pellegrino, Matias        14 Morris Count              7.42q  1 
  4 Field, Elijah             14 Unity Expres              7.47q  2 
  5 Ward, Menyelek            14 Rde                       7.66q  2 
  6 Joseph, Tyler             14 Litchfield T              7.91q  2 
  7 Sharp, Aidan              14 Burlington T              9.17q  1 
 
Event 42  Boys 55 Meter Dash Youth
=======================================================================
     AAUNCIC: R  6.91  2/15/2009   Jamaal James, SUPE                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Nias, Jailen              14 Zodiacs Trac              7.30    6   
  2 Sanchez, Isaiah           14 Rde                       7.36    4   
  3 Pellegrino, Matias        14 Morris Count              7.49    2   
  4 Ward, Menyelek            14 Rde                       7.50    1   
  5 Field, Elijah             14 Unity Expres              7.52  
  6 Joseph, Tyler             14 Litchfield T              8.02  
  7 Sharp, Aidan              14 Burlington T              9.34  
 
Event 44  Boys 15-18 55 Meter Dash High School
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Francois, Ricky           16 Dare 2 Dream              6.98q  2 
  2 Decius, Gausnary          17 Jersey Heat               7.08q  1 
  3 Carter, David             18 Unattached                7.17q  2 
  4 Nelson, Taje              15 Zodiacs Trac              7.18q  2 
  5 Hayes, Ryan               16 Unattached                7.59q  2 
  6 Wilson, Amier             16 Zodiacs Trac              7.64q  1 
  7 Dias, Jade                15 Jersey Heat               7.95q  2 
 
Event 44  Boys 15-18 55 Meter Dash High School
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Francois, Ricky           16 Dare 2 Dream              6.91    6   
  2 Nelson, Taje              15 Zodiacs Trac              7.03    4   
  3 Decius, Gausnary          17 Jersey Heat               7.05    2   
  4 Carter, David             18 Unattached                7.12    1   
  5 Hayes, Ryan               16 Unattached                7.61  
  6 Wilson, Amier             16 Zodiacs Trac              7.66  
  7 Dias, Jade                15 Jersey Heat               8.04  
 
Event 46  Boys 400 Meter Dash Primary
==========================================================================
     AAUNCIC: R 1:11.34  3/1/2008    Davonte Burnett, Cambridge Je             
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wreh, James                8 Cambridge Je           1:14.04   1   6   
  2 Brown, Jamir               8 Jersey Heat            1:18.06   4   4   
  3 Whittington, Jah' Sear     8 The Athlete'           1:22.58   1   2   
  4 Rimpel, Jacob              8 Elite Runner           1:23.25   2   1   
  5 Haseley, Zackary           8 Zodiacs Trac           1:24.17   1 
  6 Thompson, Jaylen-Maurice   7 Metropolis T           1:29.49   3 
  6 Daly, Jacob                8 Cambridge Je           1:29.49   2 
  8 Shakes, King               8 Cambridge Je           1:31.90   3 
  9 Billups, Kayan             8 Delco Stalli           1:32.68   2 
 10 Drummond, Amir             7 Delco Stalli           1:34.31   2 
 11 McNeill, Nicodemus         8 Delco Stalli           1:34.47   4 
 12 Cartwright, Jonathan       6 Unattached             1:47.02   4 
 13 McNeill, Pharaoh           6 Delco Stalli           1:54.45   4 
 
Event 48  Boys 400 Meter Dash Sub-Bantam
==========================================================================
     AAUNCIC: R 1:08.67  3/1/2008    Justin Brown, Miami Garden                
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brown, Lathan              9 Tnt Express            1:15.44   1   6   
  2 Cuttino, Meikhi            9 Rde                    1:19.04   1   4   
  3 Billops, Avery             9 Delco Stalli           1:20.17   1   2   
  4 George, Khaje              9 Zodiacs Trac           1:20.28   1   1   
  5 Patrick, Assad             9 Delco Stalli           1:22.99   2 
  6 Orcutt, Samuel             9 Cambridge Je           1:23.51   1 
  7 Bussone, Marco             9 Unattached             1:24.23   2 
  8 Mittal, Harsit             9 Elite Runner           1:24.32   2 
  9 Rhoden, Trevaun            9 Zodiacs Trac           1:25.24   1 
 
Event 50  Boys 400 Meter Dash Bantam
==========================================================================
     AAUNCIC: R 1:06.78  3/1/2008    Dawun Hylton, Miami Garden                
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Heffess, Issac            10 Cambridge Je           1:10.84   1   6   
  2 Jones, Jordin             10 Delco Stalli           1:11.84   1   4   
  3 Ojo, Elijah               10 Unity Expres           1:12.45   1   2   
  4 Haynes, Jaidin            10 Elite Runner           1:12.69   1   1   
  5 Carter, Samir             10 The Athlete'           1:13.82   1 
  6 Gallo, Gavin              10 Tnt Express            1:14.04   2 
  7 Darcus, Jacob             10 Delco Stalli           1:14.42   2 
  8 Moore Jr., Gary           10 Moore Track            1:15.09   2 
  9 Wright, Avion             10 Delco Stalli           1:17.47   2 
 10 Mudireddy, Abhishek       10 Elite Runner           1:21.01   2 
 11 Marrero, Gary             10 Rde                    1:24.58   2 
 
Event 52  Boys 400 Meter Dash Sub-Midget
==========================================================================
     AAUNCIC: R 1:01.21  3/11/2006   Jamaal James, Supersonics                 
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bunch, Blaine             11 The Athlete'           1:06.31   1   6   
  2 Owens, Asad               11 Delco Stalli           1:07.25   1   4   
  3 Campbell, Jordan          11 Rde                    1:07.57   2   2   
  4 Gould, Jaeden             11 Unity Expres           1:09.60   2   1   
  5 Love, Kyle                11 Delco Stalli           1:10.14   1 
  6 Mensah, Pharrell          11 Elite Runner           1:12.80   2 
  7 Roof, Orlando             11 Cambridge Je           1:13.57   2 
  8 Daniel III, Valdon        11 Burlington T           1:15.67   2 
  9 Price, Michael            11 The Athlete'           1:16.67   1 
 10 Jessiman, John            11 South Shore            1:18.35   3 
 11 Hatton, Kesi              11 Delco Stalli           1:19.60   3 
 
Event 54  Boys 400 Meter Dash Midget
==========================================================================
     AAUNCIC: R 58.26  3/10/2007   Jamaal James, Supersonics                   
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Irving Jr., Stephen       12 Metropolis T           1:01.16   1   6   
  2 Hagans, Sahmir            12 The Athlete'           1:05.91   1   4   
  3 Blount, Demonte           12 Unity Expres           1:07.14   1   2   
  4 Corinaldi, Raar           12 The Athlete'           1:09.71   1   1   
  5 Booker, Jalin             12 Delco Stalli           1:11.28   2 
  6 Crews, Dylan              12 The Athlete'           1:11.39   1 
  7 Berry, Bryce              12 Burlington T           1:12.04   2 
  8 Salazar, Joaquin          12 New York Sta           1:12.78   1 
 
Event 56  Boys 400 Meter Dash Sub-Youth
=======================================================================
     AAUNCIC: R 55.93  2/15/2009   Jamauri Bogan, Comets T C O                 
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hawkins, Daiyann          13 The Athlete'           1:01.32    6   
  2 Billops, Anthony          13 Delco Stalli           1:02.60    4   
  3 Gorriaran, Maximilian     13 Providence C           1:02.99    2   
  4 Collins, Jordan           13 Cambridge Je           1:04.23    1   
  5 Holt, Brandon             13 Rde                    1:09.40  
 
Event 58  Boys 400 Meter Dash Youth
==========================================================================
     AAUNCIC: R 54.42  3/20/2003   Jonathan Jean-Louis, Cambridge Jets T.C.    
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Burnett, Davonte          14 Cambridge Je             55.89   1   6   
  2 Prior, Lawrence           14 The Athlete'             55.91   1   4   
  3 Brown, Brian              14 Burlington T             57.02   2   2   
  4 Wiggins, Deshaun          14 The Athlete'             58.13   1   1   
  5 Dupell, Bobby             14 The Athlete'             58.17   1 
  6 Sanchez, Isaiah           14 Rde                      59.40   1 
  7 Nias, Jailen              14 Zodiacs Trac           1:00.68   3 
  8 Cooper, Akeem             14 The Athlete'           1:02.09   2 
  9 Field, Elijah             14 Unity Expres           1:02.16   2 
 10 Turner, Jaylin            14 Cambridge Je           1:02.50   3 
 11 Styles, Geremiah          14 Unity Expres           1:05.17   3 
 12 Ward, Menyelek            14 Rde                    1:06.83   3 
 13 Card, Micah               14 Metropolis T           1:06.83   3 
 14 Workman, Desmond          14 Morris Count           1:07.93   2 
 15 Jones, Christopher        14 Delco Stalli           1:11.66   3 
 16 Nippins, Brody            14 Burlington T           1:13.24   2 
 
Event 60  Boys 15-18 400 Meter Dash High School
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Francois, Ricky           16 Dare 2 Dream             52.27   1   6   
  2 Moschella, Greg           16 Cambridge Je             52.71   1   4   
  3 Porter, Harrison          18 Gbtc Prep                53.39   1   2   
  4 Willis, Kadeem            19 Jersey Heat              53.72   1   1   
  5 Decius, Gausnary          17 Jersey Heat              57.49   3 
  6 Sergeant, Marcus          17 Jersey Heat              58.97   1 
  7 Moses, II, Chuckie        15 Jersey Heat              58.98   2 
  8 Nelson, Taje              15 Zodiacs Trac             59.03   2 
  9 Hickson, Brandon          15 Tnt Express              59.62   3 
 10 Val, Marvin               15 Jersey Heat            1:01.13   2 
 11 Nyinah, Kwasi             15 Elite Runner           1:01.50   3 
 12 McNeill, Trevaughn        15 Delco Stalli           1:03.69   4 
 13 Dias, Jade                15 Jersey Heat            1:04.94   4 
 14 Truesdale, Zayhir         15 Burlington T           1:07.47   2 
 15 Wilson, Amier             16 Zodiacs Trac           1:08.89   4 
 
Event 62  Boys 1500 Meter Run Sub-Bantam
=======================================================================
     AAUNCIC: R 5:26.93  3/10/2013   Caleb Bolden, New Haven Ag                
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dixon, Tremayne            9 Delco Stalli           5:31.40    6   
  2 Anderson, Cameren          9 Unity Expres           5:33.37    4   
  3 Stevens, Terrell           9 Delco Stalli           5:51.24    2   
  4 Bussone, Marco             9 Unattached             6:18.35    1   
  5 Mittal, Harsit             9 Elite Runner           6:20.02  
  6 George, Khaje              9 Zodiacs Trac           6:20.45  
 
Event 64  Boys 1500 Meter Run Bantam
=======================================================================
     AAUNCIC: R 5:15.02  3/10/2013   Caleb Bolden, New Haven Ag                
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Paragas, Parker           10 New Haven Ag           5:31.65    6   
  2 Gallo, Gavin              10 Tnt Express            5:43.61    4   
  3 Perez, Angel              10 New Haven Ag           5:44.13    2   
  4 michaud, cooper           10 Unattached             5:51.32    1   
  5 Carter, Samir             10 The Athlete'           5:53.70  
  6 Hooper, Azariah           10 Haverhill El           6:20.39  
 
Event 66  Boys 1500 Meter Run Sub-Midget
=======================================================================
     AAUNCIC: R 5:14.81  3/11/2006   Ian Parnell, Metroplis TC                 
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Plummer, Myles            11 Unity Expres           5:03.90R   6   
  2 Dawson, Azaan             11 New Haven Ag           5:05.40R   4   
  3 Bolden, Caleb             11 New Haven Ag           5:22.20    2   
  4 Baker, Nathaniel          11 The Athlete'           5:34.14    1   
  5 Jessiman, John            11 South Shore            5:35.01  
  6 Mensah, Pharrell          11 Elite Runner           5:55.25  
  7 Rimpel, Jahrel            11 Elite Runner           6:36.38  
 
Event 68  Boys 1500 Meter Run Midget
=======================================================================
     AAUNCIC: R 4:55.27  3/10/2012   Quinn Gangadharan, Cambridge Je           
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Norris, Jadon             12 The Athlete'           5:55.16    6   
 
Event 70  Boys 1500 Meter Run Sub-Youth
=======================================================================
     AAUNCIC: R 4:45.31  3/10/2013   Matthew Remigino, Unattached              
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wainwright, Damani        13 Unity Expres           5:06.60    6   
  2 LeFaivre, Sergei          13 Cambridge Je           5:14.18    4   
  3 Millar, Rory              13 Cambridge Je           5:27.82    2   
  4 Diaz, Jon                 13 Cambridge Je           5:30.54    1   
  5 Paragas, Spencer          13 New Haven Ag           5:39.51  
  6 Poole, Jaden              13 Burlington T           5:52.40  
 
Event 72  Boys 1500 Meter Run Youth
=======================================================================
     AAUNCIC: R 4:46.10  3/10/2007   Tharindu Weeresinghg, Cambridge Jets      
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gangadharan, Quinn        14 Cambridge Je           4:40.81R   6   
  2 Schaefer, Ethan           15 Cambridge Je           4:56.24    4   
 
Event 74  Boys 15-18 1500 Meter Run High School
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Willis, Kadeem            19 Jersey Heat            4:21.72    6   
  2 James, Connor             18 Gbtc Prep              4:24.74    4   
  3 Rubin, Aaron              17 Unattached             4:26.66    2   
  4 Faddis, Kyle              15 Gbtc Prep              4:32.83    1   
  5 Yuan, Chadd               16 Gbtc Prep              4:35.44  
  6 Mezgebu, Yohannes         18 Gbtc Prep              4:37.84  
  7 Skelly, Justin            18 Gbtc Prep              4:40.15  
  8 Domnarski, Henry A.       16 Unattached             4:55.92  
  9 Sergeant, Marcus          17 Jersey Heat            4:58.93  
 10 Moses, II, Chuckie        15 Jersey Heat            4:58.94  
 11 Hickson, Brandon          15 Tnt Express            5:05.36  
 12 Val, Marvin               15 Jersey Heat            5:09.53  
 13 Vuzzo, Hunter             15 Burlington T           5:14.19  
 
Event 76  Boys 200 Meter Run Primary
==========================================================================
     AAUNCIC: R 30.69  3/1/2008    Davonte Burnett, Cambridge Je               
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wreh, James                8 Cambridge Je             30.98   1   6   
  2 Whittington, Jah' Sear     8 The Athlete'             33.85   1   4   
  3 King, Jhalen               8 Metropolis T             35.56   1   2   
  4 Rimpel, Jacob              8 Elite Runner             36.60   2   1   
  5 Billups, Kayan             8 Delco Stalli             36.81   2 
  6 Haseley, Zackary           8 Zodiacs Trac             37.51   1 
  7 Walters, Elijah            8 Unattached               37.53   4 
  8 McNeill, Nicodemus         8 Delco Stalli             37.67   3 
  9 Drummond, Amir             7 Delco Stalli             37.84   2 
 10 Cooper, Noah               7 Morris Count             38.45   2 
 11 Shakes, King               8 Cambridge Je             38.58   3 
 12 Fulton, John               7 Unattached               40.82   4 
 13 Gangadharan, Jace          7 Cambridge Je             41.28   4 
 14 Roof, cameron              8 Cambridge Je             41.37   4 
 15 Heffess, Solomon           8 Cambridge Je             41.74   4 
 16 Cartwright, Jonathan       6 Cambridge Je             44.22   5 
 17 Walters, James             7 Cambridge Je             44.29   5 
 18 Taylor, Keylin             8 Cambridge Je             49.53   5 
 19 McNeill, Pharaoh           6 Delco Stalli             49.89   3 
 20 Fulton, Peter              6 Unattached               51.05   5 
 21 Iyer, Shuban               8 Elite Runner             55.26   3 
 
Event 78  Boys 200 Meter Dash Sub-Bantam
==========================================================================
     AAUNCIC: R 29.44  3/1/2008    Justin Brown, Miami Garden                  
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brown, Lathan              9 Tnt Express              33.32   1   6   
  2 Billops, Avery             9 Delco Stalli             34.46   1   4   
  3 Patrick, Assad             9 Delco Stalli             34.68   1   2   
  4 Poole, Jordan              9 Burlington T             34.85   1   1   
  5 burleigh, owen             9 South Shore              38.68   2 
 -- Rhoden, Trevaun            9 Zodiacs Trac                DQ   1 
 -- Cuttino, Meikhi            9 Rde                         DQ   1 
 
Event 80  Boys 200 Meter Dash Bantam
==========================================================================
     AAUNCIC: R 27.82  3/10/2013   Asad Owens, Delco Stalli                    
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jones, Jordin             10 Delco Stalli             30.59   1   6   
  2 Haynes, Jaidin            10 Elite Runner             31.57   1   4   
  3 Moore Jr., Gary           10 Moore Track              31.97   1   2   
  4 Wright, Avion             10 Delco Stalli             32.04   1   1   
  5 Ewing, Curtis             10 Cambridge Je             33.59   2 
  6 Marrero, Gary             10 Rde                      35.94   1 
  7 Darcus, Jacob             10 Delco Stalli             35.95   2 
  8 Mudireddy, Abhishek       10 Elite Runner             36.35   2 
  9 Mittal, Aviral            10 Elite Runner             50.37   2 
 
Event 82  Boys 200 Meter Dash Sub-Midget
==========================================================================
     AAUNCIC: R 27.38  3/10/2007   Derek Armstrong, Westbury TC                
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Owens, Asad               11 Delco Stalli             28.92   1   6   
  2 Love, Kyle                11 Delco Stalli             30.20   2   4   
  3 Campbell, Jordan          11 Rde                      30.20   1   2   
  4 Gould, Jaeden             11 Unity Expres             30.43   1   1   
  5 Cooper, Connor            11 Morris Count             31.14   2 
  6 Workman, Rawle            11 Morris Count             31.34   1 
  7 Smith, Shawn              11 Rde                      34.83   2 
  8 Jessiman, John            11 South Shore              36.31   3 
  9 Hatton, Kesi              11 Delco Stalli             36.91   2 
 10 Hill, Jordan              11 Burlington T             38.67   3 
 
Event 84  Boys 200 Meter Dash Midget
==========================================================================
     AAUNCIC: R 25.18  3/10/2013   Christopher Dupree, Kansas City             
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Irving Jr., Stephen       12 Metropolis T             28.26   1   6   
  2 Blount, Demonte           12 Unity Expres             28.30   1   4   
  3 Wright, Donovan           12 Burlington T             29.30   1   2   
  4 Johnson, Zaire            12 Delco Stalli             30.61   2   1   
  5 Booker, Jalin             12 Delco Stalli             32.93   2 
  6 Salazar, Joaquin          12 New York Sta             34.01   1 
  7 Berry, Bryce              12 Burlington T             34.28   2 
 
Event 86  Boys 200 Meter Dash Sub-Youth
==========================================================================
     AAUNCIC: R 24.23  2/15/2009   Jamauri Bogan, Comets T C O                 
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 King, Jovan               13 Metropolis T             25.99   1   6   
  2 Billops, Anthony          13 Delco Stalli             28.42   1   4   
  3 Holt, Brandon             13 Rde                      28.83   1   2   
  4 Fontaine III, Ives        13 Cambridge Je             28.84   1   1   
  5 Nichols, Shiloh           13 Rde                      31.64   2 
  6 Spencer, Kevin            13 New Haven Ag             33.61   1 
  7 Nyinah, Kwadwo            13 Elite Runner             37.27   2 
 
Event 88  Boys 200 Meter Dash Youth
==========================================================================
     AAUNCIC: R 23.95  3/5/2005    Toddrick Darden, Supersonics T.C.           
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Burnett, Davonte          14 Cambridge Je             24.29   1   6   
  2 Brown, Brian              14 Burlington T             25.41   1   4   
  3 Sanchez, Isaiah           14 Rde                      25.77   1   2   
  4 Pellegrino, Matias        14 Morris Count             25.93   1   1   
  5 Nias, Jailen              14 Zodiacs Trac             26.01   1 
  6 Field, Elijah             14 Unity Expres             26.73   2 
  7 Ward, Menyelek            14 Rde                      28.02   2 
  8 Christie, Michael         14 New Haven Ag             28.03   2 
  9 Workman, Desmond          14 Morris Count             29.44   2 
 10 Jones, Christopher        14 Delco Stalli             32.62   2 
 11 Sharp, Aidan              14 Burlington T             35.90   2 
 
Event 90  Boys 15-18 200 Meter Dash High School
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Francois, Ricky           16 Dare 2 Dream             23.49   1   6   
  2 Moschella, Greg           16 Cambridge Je             24.02   1   4   
  3 Porter, Harrison          18 Gbtc Prep                24.46   1   2   
  4 James, Shawn              18 Unattached               24.67   2   1   
  5 Nelson, Taje              15 Zodiacs Trac             25.44   1 
  6 Decius, Gausnary          17 Jersey Heat              25.71   2 
  7 Nyinah, Kwasi             15 Elite Runner             27.08   3 
  8 McNeill, Trevaughn        15 Delco Stalli             27.20   3 
  9 Wilson, Amier             16 Zodiacs Trac             27.33   3 
 10 Dias, Jade                15 Jersey Heat              27.94   2 
 11 Hickson, Brandon          15 Tnt Express              28.76   3 
 
Event 92  Boys 800 Meter Run Primary
=======================================================================
     AAUNCIC: R 2:51.26  3/10/2013   Treymayne Dixon, Delco Stalli             
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Jamir               8 Jersey Heat            2:51.69    6   
  2 Haseley, Zackary           8 Zodiacs Trac           3:03.13    4   
  3 Daly, Jacob                8 Cambridge Je           3:07.65    2   
  4 Drummond, Amir             7 Delco Stalli           3:33.87    1   
 -- Rimpel, Jacob              8 Elite Runner                DQ   passing runners insi
 
Event 94  Boys 800 Meter Run Sub-Bantam
=======================================================================
     AAUNCIC: R 2:46.17  3/10/2012   Caleb Bolden, New Haven Ag                
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Anderson, Cameren          9 Unity Expres           2:46.52    6   
  2 Dixon, Tremayne            9 Delco Stalli           2:52.40    4   
  3 Stevens, Terrell           9 Delco Stalli           2:55.41    2   
  4 Orcutt, Samuel             9 Cambridge Je           3:05.96    1   
  5 Bussone, Marco             9 Unattached             3:08.95  
  6 George, Khaje              9 Zodiacs Trac           3:10.89  
  7 Mittal, Harsit             9 Elite Runner           3:15.16  
 
Event 96  Boys 800 Meter Run Bantam
=======================================================================
     AAUNCIC: R 2:37.24  3/1/2008    Ryan Champlain, Miami Garden              
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ojo, Elijah               10 Unity Expres           2:48.38    6   
  2 Paragas, Parker           10 New Haven Ag           2:50.12    4   
  3 Darcus, Jacob             10 Delco Stalli           2:55.23    2   
  4 Gallo, Gavin              10 Tnt Express            2:57.62    1   
  5 Carter, Samir             10 The Athlete'           3:03.25  
  6 Mudireddy, Abhishek       10 Elite Runner           3:07.73  
  7 Perez, Angel              10 New Haven Ag           3:08.04  
 
Event 98  Boys 800 Meter Run Sub-Midget
=======================================================================
     AAUNCIC: R 2:33.36  3/11/2006   Ian Parnell, Metroplis TC                 
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bunch, Blaine             11 The Athlete'           2:29.84R   6   
  2 Plummer, Myles            11 Unity Expres           2:29.93R   4   
  3 Donahue, James            11 Unattached             2:32.92R   2   
  4 Bolden, Caleb             11 New Haven Ag           2:36.87    1   
  5 Young, Ryan               11 Granite Stat           2:49.31  
  6 Mensah, Pharrell          11 Elite Runner           2:55.31  
  7 Daniel III, Valdon        11 Burlington T           3:04.94  
  8 Hatton, Kesi              11 Delco Stalli           3:08.75  
  9 Rimpel, Jahrel            11 Elite Runner           3:09.15  
 
Event 100  Boys 800 Meter Run Midget
=======================================================================
     AAUNCIC: R 2:23.30  3/10/2007   Jamaal James, Supersonics                 
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Corinaldi, Raar           12 The Athlete'           2:43.01    6   
  2 Hagans, Sahmir            12 The Athlete'           2:44.65    4   
  3 Crews, Dylan              12 The Athlete'           2:49.18    2   
  4 Booker, Jalin             12 Delco Stalli           3:04.99    1   
 
Event 102  Boys 800 Meter Run Sub-Youth
=======================================================================
     AAUNCIC: R 2:20.42  3/1/2008    Jamaal James, SUPE                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Billops, Anthony          13 Delco Stalli           2:28.44    6   
  2 Gorriaran, Maximilian     13 Providence C           2:31.37    4   
  3 Hawkins, Daiyann          13 The Athlete'           2:32.43    2   
  4 Sleiman, Nathan           13 Unattached             2:36.16    1   
  5 Diaz, Jon                 13 Cambridge Je           2:37.95  
  6 Collins, Jordan           13 Cambridge Je           2:38.68  
  7 Millar, Rory              13 Cambridge Je           2:50.91  
 
Event 104  Boys 800 Meter Run Youth
=======================================================================
     AAUNCIC: R 2:13.52  3/11/2006   Reggie Mortel, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Prior, Lawrence           14 The Athlete'           2:14.13    6   
  2 Gangadharan, Quinn        14 Cambridge Je           2:14.64    4   
  3 Brown, Brian              14 Burlington T           2:16.58    2   
  4 Wiggins, Deshaun          14 The Athlete'           2:24.65    1   
  5 Dupell, Bobby             14 The Athlete'           2:24.76  
  6 Cooper, Akeem             14 The Athlete'           2:27.85  
  7 Schaefer, Ethan           15 Cambridge Je           2:28.05  
  8 Styles, Geremiah          14 Unity Expres           2:32.69  
  9 Turner, Jaylin            14 Cambridge Je           2:43.62  
 10 Card, Micah               14 Metropolis T           2:45.59  
 11 Jones, Christopher        14 Delco Stalli           2:58.00  
 12 Nippins, Brody            14 Burlington T           2:58.40  
 
Event 106  Boys 15-18 800 Meter Run High School
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Willis, Kadeem            19 Jersey Heat            2:06.57    6   
  2 Mezgebu, Yohannes         18 Gbtc Prep              2:10.54    4   
  3 James, Connor             18 Gbtc Prep              2:13.62    2   
  4 Skelly, Justin            18 Gbtc Prep              2:16.22    1   
  5 Moses, II, Chuckie        15 Jersey Heat            2:16.68  
  6 Barhoum, Salah            18 Gbtc Prep              2:20.30  
  7 Nyinah, Kwasi             15 Elite Runner           2:21.61  
  8 Hickson, Brandon          15 Tnt Express            2:21.79  
  9 Sergeant, Marcus          17 Jersey Heat            2:23.42  
 10 Val, Marvin               15 Jersey Heat            2:32.14  
 
Event 108  Boys Long Jump Primary
=======================================================================
     AAUNCIC: R 10-10  2/14/2010   Cody Simon, Team East Or                    
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Jamir               8 Jersey Heat           10-10.00R   6   
  2 Cooper, Noah               7 Morris Count          10-04.75    4   
  3 Daly, Jacob                8 Cambridge Je           9-06.00    2   
  4 Thompson, Jaylen-Maurice   7 Metropolis T           7-01.00    1   
  5 Fulton, John               7 Unattached             6-01.00  
  6 Heffess, Solomon           8 Cambridge Je           5-09.50  
  7 Fulton, Peter              6 Unattached             4-09.00  
 
Event 110  Boys Long Jump Sub-Bantam
=======================================================================
     AAUNCIC: R 12-05.50  3/6/2011    Cody Simon, Team East Or                 
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Poole, Jordan              9 Burlington T          11-02.00    6   
  2 Omohundro, Henry           9 Fleet Midlot           9-06.50    4   
  3 Soliva, Joseph             9 Wellesley Yo           8-08.00    2   
  4 burleigh, owen             9 South Shore            8-00.00    1   
 
Event 112  Boys Long Jump Bantam
=======================================================================
     AAUNCIC: R 12-08  2/14/2010   Elby Omohundro, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Heffess, Issac            10 Cambridge Je          11-05.00    6   
  2 Seaborn, Rudy             10 Wellesley Yo          11-00.50    4   
  3 Ewing, Curtis             10 Cambridge Je           9-06.00    2   
 
Event 114  Boys Long Jump Sub-Midget
=======================================================================
     AAUNCIC: R 15-00  3/10/2013   Steven Irving, Cambridge Je                 
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Workman, Rawle            11 Morris Count          13-04.00    6   
  2 Cooper, Connor            11 Morris Count          12-08.50    4   
  3 Bussey, Isaiah            11 Raleigh Rock          11-00.00    2   
  4 Price, Michael            11 The Athlete'          10-07.50    1   
  5 Daniel III, Valdon        11 Burlington T          10-03.00  
  6 Tolay, Borja              11 Wellesley Yo           9-01.50  
  7 Hill, Jordan              11 Burlington T           8-00.00  
 
Event 116  Boys Long Jump Midget
=======================================================================
     AAUNCIC: R 16-11  3/13/2004   Amir Carlisle, Lightening Fast              
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Irving Jr., Stephen       12 Metropolis T          13-06.00    6   
  2 Graham, Abayomi           12 Metropolis T          13-04.00    4   
  3 Wright, Donovan           12 Burlington T          13-02.00    2   
  4 Berry, Bryce              12 Burlington T          10-07.00    1   
  5 Salazar, Joaquin          12 New York Sta          10-03.00  
 
Event 118  Boys Long Jump Sub-Youth
=======================================================================
     AAUNCIC: R 16-05.25  2/15/2009   Jordan Samuels, Cambridge Je             
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 King, Jovan               13 Metropolis T          16-03.50    6   
  2 Bussey, Jakobe            13 Raleigh Rock          14-06.00    4   
  3 Sleiman, Nathan           13 Unattached            13-07.00    2   
  4 Gorriaran, Maximilian     13 Providence C          13-00.00    1   
  5 Spencer, Kevin            13 New Haven Ag          12-04.00  
  6 Sell, Frederick           13 Cambridge Je          12-03.00  
  7 Whyte., Jaelen            13 Metropolis T          11-08.00  
  8 Millar, Rory              13 Cambridge Je          10-04.00  
 
Event 120  Boys Long Jump Youth
=======================================================================
     AAUNCIC: R 16-08.25  3/11/2006   Christopher Halsted, Nite Hawks          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pellegrino, Matias        14 Morris Count          17-11.00R   6   
  2 Cruickshank, Aron         14 Metropolis T          17-07.00R   4   
  3 Omohundro, Elby           14 Fleet Midlot          17-06.50R   2   
  4 Cooper, Akeem             14 The Athlete'          16-05.00    1   
  5 Christie, Michael         14 New Haven Ag          15-11.50  
  6 Joseph, Tyler             14 Litchfield T          14-10.50  
  7 Nippins, Brody            14 Burlington T          13-07.00  
  8 Sharp, Aidan              14 Burlington T          10-02.00  
 
Event 122  Boys 15-18 Long Jump High School
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James, Shawn              18 Unattached            22-05.50    6   
  2 Carter, David             18 Unattached            20-03.50    4   
  3 Decius, Gausnary          17 Jersey Heat           19-03.00    2   
  4 Taylor, Michael           18 Unattached            18-09.50    1   
  5 Francois, Ricky           16 Dare 2 Dream          17-09.00  
  6 Willis, Kadeem            19 Jersey Heat           17-06.00  
  7 Dias, Jade                15 Jersey Heat           13-07.50  
 
Event 124  Boys High Jump Sub-Bantam
=======================================================================
     AAUNCIC: R  3-06  3/6/2011    Marzuq Puckerin, Cambridge Je               
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Omohundro, Henry           9 Fleet Midlot           3-04.00    6   
 
Event 126  Boys High Jump Bantam
=======================================================================
     AAUNCIC: R  4-02  3/6/2011    Daniel Bennett, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Moore Jr., Gary           10 Moore Track            4-02.00R   6   
 
Event 128  Boys High Jump Sub-Midget
=======================================================================
     AAUNCIC: R  4-10  3/6/2011    Aron Cruickshank, Metropolis T              
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vecellio, Jack            11 Unattached             4-00.00    6   
  2 Pasko, Michael            11 Wellesley Yo           3-10.00    4   
  3 Mitchell, Darius          11 Metropolis T           3-08.00    2   
 
Event 130  Boys High Jump Midget
=======================================================================
     AAUNCIC: R  4-11  3/11/2006   Roger Boone, Metroplis TC                   
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Graham, Abayomi           12 Metropolis T           4-00.00    6   
 
Event 132  Boys High Jump Sub-Youth
=======================================================================
     AAUNCIC: R 5-00.75  2/15/2009   Matt Fischetti, Unattached                
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gorriaran, Maximilian     13 Providence C           4-02.00    6   
  2 Sell, Frederick           13 Cambridge Je           4-00.00    3   
  2 Poole, Jaden              13 Burlington T           4-00.00    3   
  4 Whyte., Jaelen            13 Metropolis T          J4-00.00    1   
 
Event 134  Boys High Jump Youth
=======================================================================
     AAUNCIC: R  5-00  3/10/2007   Stephen Pawlak, Nite Hawks                  
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cruickshank, Aron         14 Metropolis T           5-08.00R   6   
  2 Joseph, Tyler             14 Litchfield T           5-00.00R   4   
  3 Irizarry, Frankie         14 Unattached            J5-00.00R   2   
  4 Christie, Michael         14 New Haven Ag           4-10.00    1   
  5 Card, Micah               14 Metropolis T           4-06.00  
 
Event 136  Boys 15-18 High Jump High School
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Michael           18 Unattached             5-08.00    6   
 
Event 138  Boys Shot Put Sub-Bantam
=======================================================================
     AAUNCIC: R 16-10.50  3/4/2012    Keith Miles, Team East Or                
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Anderson, Cameren          9 Unity Expres          22-00.50R   6   
  2 Omohundro, Henry           9 Fleet Midlot          15-02.25    4   
  3 Soliva, Joseph             9 Wellesley Yo           9-03.00    2   
 
Event 140  Boys Shot Put Bantam
=======================================================================
     AAUNCIC: R 20-06.50  2/15/2009   Isaiah Boone, Plainfield T               
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Seaborn, Rudy             10 Wellesley Yo          16-07.25    6   
  2 Mittal, Aviral            10 Elite Runner          11-10.00    4   
 
Event 142  Boys Shot Put Sub-Midget
=======================================================================
     AAUNCIC: R 27-06  3/10/2013   Zaire Johnson, Delco Stalli                 
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vecellio, Jack            11 Unattached            19-04.50    6   
  2 Pasko, Michael            11 Wellesley Yo          19-01.25    4   
  3 Rimpel, Jahrel            11 Elite Runner          16-11.00    2   
  4 Mitchell, Darius          11 Metropolis T          16-05.75    1   
  5 Tolay, Borja              11 Wellesley Yo          13-06.25  
 
Event 144  Boys Shot Put Midget
=======================================================================
     AAUNCIC: R 30-09  3/11/2006   Anthony Robinson, Plainfield Tsuna          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Zaire            12 Delco Stalli          31-02.50R   6   
  2 Watson, Enoch             12 Unattached            19-09.00    4   
 
Event 146  Boys Shot Put Sub-Youth
=======================================================================
     AAUNCIC: R 27-11  3/10/2013   Austin Whiteman, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Graham, Richard           13 Unattached            34-07.50R   6   
  2 Sleiman, Nathan           13 Unattached            22-08.50    4   
  3 Nyinah, Kwadwo            13 Elite Runner          22-04.75    2   
  4 King, Jovan               13 Metropolis T          22-04.00    1   
  5 Bussey, Jakobe            13 Raleigh Rock          22-01.50  
  6 Poole, Jaden              13 Burlington T          16-08.50  
 
Event 148  Boys Shot Put Youth
=======================================================================
     AAUNCIC: R 30-11.50  3/1/2008    Trey Patterson, Plainfield P             
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Omohundro, Elby           14 Fleet Midlot          30-01.00    6   
 
Event 150  Boys 15-18 Shot Put High School
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James, Shawn              18 Unattached            37-07.75    6   
  2 Taylor, Michael           18 Unattached            34-09.50    4   
  3 Sergeant, Marcus          17 Jersey Heat           31-11.75    2   
  4 Val, Marvin               15 Jersey Heat           22-09.50    1   
  5 Moses, II, Chuckie        15 Jersey Heat           21-05.00  
 
Event 160  Boys 3000 Meter Run Sub-Midget
=======================================================================
     AAUNCIC: R 11:29.83  2/14/2010   Jacob Jampel, Flying Valen               
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dawson, Azaan             11 New Haven Ag          10:32.61R   6   
  2 Donahue, James            11 Unattached            10:53.16R   4   
  3 Young, Ryan               11 Granite Stat          11:14.94R   2   
  4 Baker, Nathaniel          11 The Athlete'          11:35.38    1   
 
Event 162  Boys Shot Put Primary
=======================================================================
     AAUNCIC: R 16-10  3/10/2013   Reilly Bennett, 01-Sentinel                 
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 King, Jhalen               8 Metropolis T          13-10.50    6   
  2 Thompson, Jaylen-Maurice   7 Metropolis T          11-03.75    4